OnePlus 10T na prvních obrázcích. Ortodoxní fanoušky příliš nepotěší

OnePlus CE

OnePlus chystá pro druhou polovinu letošního roku nový vlajkový smartphone. Ještě před nedávnem se spekulovalo o modelu OnePlus 10 Ultra s nekompromisní výbavou, podle informátora Maxe Jambora ale tento telefon nakonec nedorazí. Místo něj čínská firma chystá smartphone OnePlus 10T, který zase tak úplně bez kompromisů nebude.

Na internet se dostaly neoficiální rendery OnePlus 10T, které chystanou novinku odhalují v celé její kráse. Zepředu nás žádné velké překvapení nečeká: telefon má dostat poměrně standardní 6,7″ displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a „průstřelem“ pro selfie kamerku nahoře uprostřed.

Zajímavěji vypadají záda, která naváží na designový směr OnePlus 10, avšak vystouplý fotomodul natáhnou přes celou šířku zad. V modulu opět najdeme tři čočky, ovšem ani jedna z nich není obdélníková – na periskopický teleobjektiv si tak bohužel musíme nechat zajít chuť. Dokonce se zdá, že musíme oželet jakýkoliv teleobjektiv, protože telefon má dostat základní 50Mpx fotoaparát, 16Mpx „širokáč“ a nakonec 2Mpx makro kamerku.

OnePlus 10T tak zjevně nabídne částečně horší výbavu než OnePlus 10 Pro, ale v tabulce parametrů najdeme i několik výjimek. Na pozici procesoru má být nasazen novější Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, maximální nabíjecí výkon pak má narůst na 150 wattů. Akumulátor má mít kapacitu 4 800 mAh.

Z obrázků je patrný i jeden velký ústupek, který ortodoxní fanoušky OnePlus nepotěší – telefon zřejmě přijde o ikonický posuvník profilů. Podle informátora Yogeshe Brara má OnePlus v plánu tento prvek nasazovat pouze na své „Pro“ modely, v budoucnu bychom jej měli vidět i u vybraných vlajkových smartphonů sesterské značky Oppo. Tento prvek by neměly obsahovat ani žádné budoucí smartphony OnePlus z řady Nord.

OnePlus 10T bude pravděpodobně představen už v červenci, premiéru si údajně odbyde nejprve na indickém trhu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku