OnePlus 10 Pro zamíří do Evropy už tento měsíc. Výrobce nestihne nasadit nový systém

OnePlus 10 Pro 12

OnePlus na začátku letošního roku představilo nový vlajkový smartphone OnePlus 10 Pro, ovšem jeho dostupnost byla omezena pouze na čínský trh. To se ale již brzy změní – na barcelonském veletrhu MWC jsme se dozvěděli, že na globální trh se OnePlus 10 Pro dostane na konci tohoto měsíce.

oneplus 10 global

OnePlus 10 Pro si koupíte už tento měsíc. Ale se starým systémem

V tomto měsíci bude OnePlus 10 Pro dostupný v Severní Americe, Indii a Evropě. Telefon bude pravděpodobně shodný s čínskou variantou a poběží na platformě Oxygen OS 12.1. Nedočkáme se tedy původně slibovaného unifikovaného systému pro smartphony OnePlus a Oppo, ale pouze jakéhosi mezistupně, který má základ v ColorOS 12 od Oppo.OnePlus 10 Pro testNepřehlédněte

Tenhle pohled zabolí. OnePlus 10 Pro v testu odolnosti neuspěl

Za slučování platforem si společnost OnePlus vyslechla poměrně hlasitou kritiku svých fanoušků, neboť hybridní verze OxygenOS 12 se příliš nepovedla. Obsahuje totiž velké množství chyb a nedodělků, na které nebyli uživatelé smartphonů OnePlus zvyklí. Snad tedy verze 12.1 odstraní alespoň ty největší problémy, než se konečně dočkáme unifikované verze OxygenOS 13 založené na Androidu 13.

oxygen13

A jaký OxygenOS 13 bude? Šéf OnePlus Pete Lau slibuje perfektní uživatelský zážitek, který fanoušky původního OxygenOS nezklame. Lau ubezpečuje že systém bude s ColorOS sdílet pouze základní kód, avšak funkčně se budou obě platformy lišit. OxygenOS 13 má být co nejvíce podobný čistému Androidu, který bude doplněn o několik charakteristických znaků, na něž jsou fanoušci telefonů OnePlus zvyklí. Snad se tedy podaří tento slib splnit a OnePlus opět přijde se systémem, který budou mít uživatelé rádi.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku