Domů » Bleskovky » One UI 4 od Samsungu: vše, co zatím víme

One UI 4 od Samsungu: vše, co zatím víme

Pokud pomineme několik málo společností, které do operačního systému Android výrazněji nezasahují, prakticky každá firma má svou vlastní nadstavbu. Ačkoli jsou nadstavby mnohdy kritizovány za to, že brzdí rychlost aktualizací Androidu na vyšší verze, právě ony od sebe odlišují telefony jednotlivých výrobců a často přidávají funkce, které Google implementuje se značným zpožděním.

Samsung Galaxy Fold recenze
Nadstavba One UI patří mezi ty povedenější

Jednou z nejvíce oceňovaných a propracovaných nadstaveb je One UI od Samsungu. Ta je aktuálně ve verzi 3.1 (v chytrých hodinkách se má objevit verze 3.5), nicméně podle spekulací bychom se novější verze One UI 4 mohli dočkat už s příchodem Androidu 12. Co všechno bude jinak?

Verze One UI 4 se má dočkat i starší model Galaxy S10e

Podle leakera Ice Universe se můžeme těšit na přepracované animace, redesignované aplikace a nové moduly týkající se grafiky a zabezpečení soukromí. Známý leaker rovněž odhaduje, že animace se promění ve stylu designového jazyka Material You, který byl představen v rámci Androidu 12.

Samsung Galaxy Note 10 24
Některé změny v One UI 4 mají vyjít vstříc zařízením s podporou S Pen

Se svou trochou do mlýna přispěl také leaker s přezdívkou Chun, jenž tvrdí, že s aktualizací na One UI 4 se zlepší optimalizace na čipsetech Snapdragon 888 a Exynos 2100 a že drobné změny zaznamená také bezpečnostní platforma Knox. Větších změn by se naopak měla dočkat aplikace Samsung Notes, jelikož roste počet zařízení s podporou S Pen.

Samsung Galaxy A51 020
Samsung Galaxy A51 má podle spekulací taktéž dostat aktualizaci na One UI 4

Nová verze One UI 4 s nejvyšší pravděpodobností dorazí v listopadu, kdy se má odehrát tradiční vývojářská konference Samsung Developer Conference. Korejský gigant na sobě v posledních letech zapracoval, alespoň co se týče aktualizací pro starší zařízení. One UI 4 se pravděpodobně objeví v řadě Galaxy S10 a vyšší, Galaxy Note 10 a vyšší, na všech telefonech řady Galaxy Z a na některých modelech řady Galaxy A, například A31, A51 a A71, a také na jejich přímých nástupcích.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Máte v článku chybu …. aktuálna verzia OneUI je 3.1 nie 3.5

    • Michal Urban

      Nemají tam chybu. Jen nepřesnost. Na S22 běží 3.5. Ostatní starší telefony mají většinou 3.1 a starší.

    • V článku je to dobre, aktuální verze je skutečně 3.5.

    • Mám S21 mám 3.1 teda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).