Domů » Bleskovky » One UI 3.1 míří na další smartphony od Samsungu. Těšte se na novinky z řady S21

One UI 3.1 míří na další smartphony od Samsungu. Těšte se na novinky z řady S21

Aktuální vlajkové smartphony od Samsungu pohání Android 11 okořeněný vlastním prostředím One UI 3.1. Tato verze nadstavby přináší několik zajímavých novinek, které naštěstí nebudou exkluzivní pouze pro současné vlajkové modely, ale přistanou i na starších telefonech korejské značky. A naštěstí se nebude jednat pouze o vlajkové modely.

S21 Plus
Softwarové novinky z řady Galaxy S21 míří na celou řadu starších smartphonů od Samsungu

Co nového prostředí One UI 3.1 přináší?

Nejprve se pojďme podívat, jaké změny prostředí One UI 3.1 oproti předchozí verzi přináší. Na své si přijdou zejména fotografové, ti dostanou například:

 • vylepšenou kontrolu automatického ostření a expozice s možností měnit úroveň jasu ještě před pořízením snímku, a to tažením prstu doleva či doprava
 • upravený režim Single Take, který až po dobu 15 vteřin pořizuje fotografie a videozáznam
 • možnost mazat v editoru z fotografií nežádoucí objekty
 • využít v profesionálním módu nahrávání videa záznam zvukové stopy z více mikrofonů, např. z telefonu a sluchátek Galaxy Buds Pro, Buds Live nebo Buds+

Kromě fotoaparátu došlo i k dalším změnám v prostředí. Funkce Eye Comfort Shield například umí upravit úroveň vyzařování modrého světla podle času nebo na základě osobního nastavení. Skrze Private Share zase můžete sdílet soubory, a přesto nad nimi mít dohled. Poslední novinkou je funkce AutoSwitch, která umí plynule přepínat zvuk mezi podporovanými zařízeními.

Které telefony nové prostředí dostanou?

Samsung bude své vylepšené prostředí nasazovat na tyto telefony:

 • Řady Galaxy S20 a S10
 • Řady Galaxy Note 20 a Note 10
 • Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip
 • Galaxy A71, A51, A90, A80, A70 a A50

Aktualizace bude vypouštěna od dnešního dne, její dostupnost se bude lišit podle země a operátora.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Samsung má aktuáně naprosto nejlepší podporu ze všceh značek na trhu. Aktualizace vydávají mezi prvními a to i na starší modely. To jsem fakt nečekal že by to byli zrovna oni.

  • Je pravda, že Samsung na tomhle za poslední roky hodně zapracoval. Překvapilo mě jak na to třeba Huawei kašle. Tedka jsem koukal jen tak namátkou na P40 Lite, jeden z jejich neprodávanějších telefonů bez Google služeb, a bezpečnostní záplaty tam jsou nejnovější z listopadu 2020.

  • Timotej Varič

   Dnes prišla aktualizácia.. 12/2020

  • V Samsungu si zřejmě řekli, že na ty SW podpoře musí zapracovat, podobně jako to má Apple s iOS. Teď jsou na Androidu naprosto nejsilnější co se týče aktualizací (Pixely nepočítám). A jedině dobře, zákazníci z toho mohou profitovat. Já třeba u svý S10+ tak dobrou podporu nečekal.

 2. aktualizacia S10 dosla, ale stale je v3.0

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).