One UI 3.1 míří na další smartphony od Samsungu. Těšte se na novinky z řady S21

S21 Plus

Aktuální vlajkové smartphony od Samsungu pohání Android 11 okořeněný vlastním prostředím One UI 3.1. Tato verze nadstavby přináší několik zajímavých novinek, které naštěstí nebudou exkluzivní pouze pro současné vlajkové modely, ale přistanou i na starších telefonech korejské značky. A naštěstí se nebude jednat pouze o vlajkové modely.

Co nového prostředí One UI 3.1 přináší?

Nejprve se pojďme podívat, jaké změny prostředí One UI 3.1 oproti předchozí verzi přináší. Na své si přijdou zejména fotografové, ti dostanou například:

  • vylepšenou kontrolu automatického ostření a expozice s možností měnit úroveň jasu ještě před pořízením snímku, a to tažením prstu doleva či doprava
  • upravený režim Single Take, který až po dobu 15 vteřin pořizuje fotografie a videozáznam
  • možnost mazat v editoru z fotografií nežádoucí objekty
  • využít v profesionálním módu nahrávání videa záznam zvukové stopy z více mikrofonů, např. z telefonu a sluchátek Galaxy Buds Pro, Buds Live nebo Buds+

Kromě fotoaparátu došlo i k dalším změnám v prostředí. Funkce Eye Comfort Shield například umí upravit úroveň vyzařování modrého světla podle času nebo na základě osobního nastavení. Skrze Private Share zase můžete sdílet soubory, a přesto nad nimi mít dohled. Poslední novinkou je funkce AutoSwitch, která umí plynule přepínat zvuk mezi podporovanými zařízeními.

Které telefony nové prostředí dostanou?

Samsung bude své vylepšené prostředí nasazovat na tyto telefony:

  • Řady Galaxy S20 a S10
  • Řady Galaxy Note 20 a Note 10
  • Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip
  • Galaxy A71, A51, A90, A80, A70 a A50

Aktualizace bude vypouštěna od dnešního dne, její dostupnost se bude lišit podle země a operátora.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku