TOPlist

OKWAP S868: Asijský krasavec s netradičním ovládáním

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Nové PocketPC od tajwanského výrobce OKWAP vypadá na první pohled velice lákavě. Bílá barva a líbivý design budou bezesporu patřit mezi prvky, které dokáží vzbudit zájem okolí. Na to se ale v dnešní době až tak nehraje, a proto je velice důležité i vlastní hardwarové vybavení.

Do vínku dostal operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition, jehož svižný chod bude zajišťovat procesor Intel Xscale pracující na 416Mhz. S pamětí je na tom S868 průměrně, hodnoty 128MB ROM a 64MB RAM dnes už nikoho ze židle nezvednou. Paměť je dále možné rozšířit klasickými SD kartami (SD/IO). Dotykový displej nabídne rozlišení 240x320px (QVGA) a jeho úhlopříčka je 2.4\”. Pro pořizování fotografií je připravený 2Mpx fotoaparát s Auto Focusem. Trochu zarážející je absence Wi-Fi a Bluetooth.

Z přiložených fotografií lze zjistit, že OKWAP nabídne klasickou numerickou klávesnici, kterou známe z obyčejných mobilních telefonů. Na tom není až tak nic zajímavého, vždyť tento prvek nabídl už třeba Asus P525. S868 má v tomto směru přesto navrch. Okolo tlačítka s číslem 5 je funkční dotyková vrstva, která snímá pohyby vašich prstů. Krouživým pohybem kolem této klávesy tak docílíte stejného efektu, jako má například iPod se svým kolečkem. Díky tomu se můžete snadněji pohybovat v operačním systému nebo skrolovat dokumenty či internetové stránky. Tento systém ovládání se mi velice líbí, snad se tohoto nápadu chytnou i jiní výrobci, kteří svá zařízení prodávají v Evropě, jelikož OKWAP S868 je určený pouze pro asijský trh.

1

2

3

4

5

Další fotografie naleznete na PhoneDaily.com

Zdroj: MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku