Domů » Bleskovky » Ohebný telefon podle Elona Muska? Podívejte se na stylový koncept

Ohebný telefon podle Elona Muska? Podívejte se na stylový koncept

Ohebné telefony jsou v současné době v kurzu. Samsung a Huawei své zástupce už představili a další výrobci na nich v tichosti pracují. Zajímá vás, jak by mohlo vypadat ohebné zařízení v podaní Elona Maska, respektive společnosti Tesla? Máme pro vás zajímavé koncepty, o které se postaral designér Jeffrey Lee.

Tesla C1 koncept 1

„Teleskopický smartphone“

Lee vytvořil návrh, který sám nazval „teleskopickým smartphonem“. Ve zkratce jde o displej se speciálním vysouvacím mechanismem. Tesla C1, jak návrhář telefon nazval, není typickým ohebným telefonem. Do tabletového režimu se totiž dostanete díky posuvnému flexibilnímu displeji.

V zasunutém stavu se část displeje objeví na zádech telefonu, kde poslouží jako jakási notifikační lišta. Zbytek zadní strany zařízení je pak vyhrazený pro dvojici fotoaparátů. Lee se při návrhu Tesly C1 inspiroval rolovací televizí značky LG, která byla představená na letošním veletrhu CES.

tesla c1 2

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).