Ohebný telefon jako kabelka? Honor ukázal stylový módní koncept – SMARTmania.cz

Ohebný telefon jako kabelka? Honor ukázal stylový módní koncept

Honor V Purse
  • V Honoru recyklovali design modelu Huawei Mate Xs 2 a vytvořili z něj zajímavý technologický koncept
  • Ohebný telefon se dá nosit jako „psaníčko“, dominantou je ohebný AMOLED s úhlopříčkou 7,8″
  • Obsah na displeji dokáže při nošení reagovat na naklonění telefonu

Největší pozornost na letošním veletrhu IFA patřila společnosti Honor, která zde představila nejen konstrukčně velmi zdařilý smartphone Magic V2 s ohebným displejem (přečtěte si mé první dojmy), ale také koncept módního telefonu, který lze nosit jako kabelku. Výrobce v tomto případě využil designu (a pravděpodobně i hardwaru) modelu Huawei Mate Xs 2 (první dojmy).

Honor V Purse, jak se koncept označuje, na vnějším displeji při nošení dokáže zobrazovat nejrůznější grafiku, včetně designových prvků, jako jsou řetízky, peříčka a střapce, které reagují na pohyb telefonu a kývají se spolu s ním. Koncept má být dle slov výrobce kompatibilní s vyměnitelnými řemínky a řetízky, které se připínají na kloub a umožňují tak nosit smartphone přes rameno jako běžnou kabelku nebo tašku. Pokud bychom se v budoucnu dočkali přetavení tohoto konceptu v reálný produkt, což by nemuselo být nic až tak těžkého vzhledem k podobnosti s Huawei Mate X2, mohlo by jít o atraktivní doplněk zejména pro dámské publikum.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak by nechráněný vnější displej snášel dlouhodobější nošení, jelikož by byl prakticky neustále vystavován situacím, které by mohly vést k jeho poškrábání či poškození. I to je možná jeden z důvodů, proč jej Honor raději drží pod štítkem „concept-phone“.

Honor se dále chlubí použitím materiálů z udržitelných zdrojů, jako je veganská kůže na popruzích. V rámci otevřené spolupráce se značka spojila s odborníky v oblasti kultury a trendů, včetně kreativního ředitele pánské módy Burberry Brama Van Diepena, současného umělce Yunuene Esparza, profesora Čínské akademie umění Yuana Youmina a crossoverového umělce Xiao Hui Wanga, aby navrhli vlastní řadu „kreativních displejů“ pro toto zařízení.

V další fázi programu se otevře rozhraní API, které umožní designérům využít senzory, jako např. gyroskop, dotykový senzor nebo senzor okolního světla. Tato informace dává alespoň drobnou naději, že bychom se v budoucnu skutečně mohli dočkat uvedení podobného zařízení do prodeje.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku