Domů » Bleskovky » Ohebný iPhone dorazí až za dva roky. Známe první detaily

Ohebný iPhone dorazí až za dva roky. Známe první detaily

V zavádění nových technologií je Apple poměrně zdrženlivý. Než riskovat pověst neúspěšného pionýra, raději počká, až daná technologie dozraje do podoby bez kompromisů. To je i případ ohebných displejů; zatímco Samsung chystá již třetí generaci svých „ohýbaček“, první ohebný iPhone by měl dorazit až v roce 2023.

apple iphone ohebny telefon 6
Koncept ohebného iPhonu

Apple chystá svůj první ohebný iPhone. Bude mít 8“ displej

Podle obvykle přesného informátora Ming-Chi Kua bude první ohebný iPhone vybaven 8“ displejem od Samsungu. Tvar a konstrukce jsou zatím neznámé, ovšem vzhledem k velikosti displeje se asi nebude jednat o tradiční véčko, které otevřete do velikosti běžného iPhone. Spíše se bude jednat o náhradu za tablet iPad mini, který půjde přehnout na dvě poloviny. Koneckonců by takový „iPhone“ mohl klidně pohánět operační systém iPad OS určený do tabletů.

apple iphone ohebny telefon 1

Apple podle Ming-Chi Kua vstoupí do světa ohebných smartphonů rovnýma nohama; zatímco současné „skládačky“ se prodávají řádově ve stovkách tisíců, Apple má v plánu prodat v první vlně 15–20 milionů ohebných telefonů. Nutno podotknout, že za dva roky bude situace na trhu jiná a skládací smartphony budou rozšířenější a dostupnější.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To dává smysl, Apple vyčkává na lepší ochranu vnitřního displaye. Zatím to potřebuje více námahy od uživatele na ochranu, což jde proti jednoduchosti Apple filosofie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).