Domů » Bleskovky » Ohebný Galaxy Fold 2 dorazí v létě. Lákat má na foťák schovaný pod displejem

Ohebný Galaxy Fold 2 dorazí v létě. Lákat má na foťák schovaný pod displejem

Nástupce prvního skládacího telefonu Samsungu Galaxy Fold neoficiálně označovaný jako Galaxy Fold 2 má lákat na přední fotoaparát zabudovaný v obrazovce. Ohebný displej má po rozložení mít úhlopříčku 7,7 palce a představen mábbýt někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku. Informují o tom nezávisle na sobě korejský web AjuNews citovaný serverem XDA-Developers a Ross Young, zakladatel společnosti Display Supply Chain Consultants.

Samsung Galaxy Fold 2
Takhle si podobu Samsungu Galaxy Fold 2 představují redaktoři nizozemského serveru LetsGoDigital

Samsung na technologii umožňující integrovat do displeje fotoaparát pracuje nejméně od předloňského roku, nicméně prvními společnostmi, které přišly na veřejnost s fungujícími prototypy této technologie, byly Xiaomi a OPPO. Xiaomi se nedávno nechalo slyšet, že tato technologie má k masové produkci ještě daleko, což by znamenalo, že její představení v Galaxy Foldu 2 by bylo velkým průlomem.

Nepřehlédnět – takhle má vypadat Samsung Galaxy Fold 2. Ve hře je několik variant

Oba zdroje také uvádějí, že smartphone se vyvíjí pod kódovým označením Project Champ, bude mít oproti „jedničce“ vylepšený design a jeho displej bude krytý ultratenkým sklem (UTG), které Samsung používá ve svém nejnovějším skládacím telefonu Galaxy Z Flip.

Podle několik týdnů starých „úniků“ telefon poběží na čipu Snapdragon 865, bude disponovat 108MPx hlavním fotoaparátem a podporovat dotykové pero S Pen a 5G síť.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments