Domů » Bleskovky » Ohebné véčko od Samsungu poodhaluje hardwarové parametry

Ohebné véčko od Samsungu poodhaluje hardwarové parametry

Samsung v příštím měsíci představí svůj druhý smartphone s ohebným displejem, který bude mít tentokráte véčkovou konstrukci. Zatím nevíme, zda se bude jmenovat Fold jako první generace, víme však, že by měl být nabízen za nižší cenu. Tu se podaří snížit jednak menším ohebným displejem, nižším počtem fotoaparátů a zřejmě i slabším hardwarem.

Samsung Galaxy Fold 2 1
Tohle jsou první reálné fotografie chystaného ohebného véčka od Samsungu

Pod taktovkou Snapdragonu 855

Podle nejnovějších informací bude chystané véčko pohánět loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 855, tedy stejný jaký nalezneme v první generaci Galaxy Fold. Telefon tak bude mít srovnatelný výkon s většinou současných vlajkových modelů a chybět nebude ani podpora moderních technologií, například v oblasti zpracování obrazu. Zatím není jasné, zda bude čipset spárován se separátně umístěným 5G modemem, nebo jej Samsung u tohoto modelu vynechá.

Připravované véčko má také disponovat 10Mpx selfie kamerkou umístěnou do otvoru v displeji, parametry duálního fotoaparátu na zádech zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No vida. Nakonec to půjde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).