Domů » Bleskovky » Ohebná Motorola Razr potvrzena. Známe hardwarové parametry

Ohebná Motorola Razr potvrzena. Známe hardwarové parametry

V posledních týdnech bývá často skloňován název legendární Motoroly Razr ve spojení se zcela novým smartphonem vybaveným ohebným displejem. Na Xda-developers se před několika okamžiky objevily nové informace, které potvrzují použití názvu Razr a odtajňují většinu hardwarových parametrů.

razr 1
Ilustrační obrázek – takto by mohla Motorola Razr s ohebným displejem vypadat

Motorola Razr: název ohebného telefonu potvrzen

Motorola Razr 2019 nese kódové označení Voyager. Hnacím motorem se stane osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 710 s GPU Adreno 616), což je loňský čipset určený spíše pro telefony vyšší střední třídy (najdeme jej například u Nokie 8.1). Nový Razr tedy nebude žádný trhač benchmarků, ale na druhou stranu, pro běžné používání Snapdragon 710 zcela dostačí a v případě Razru je jasné, že tady bude hrát prim především design.

Véčkovou konstrukci podpoří ohebný displej s úhlopříčkou 6,2 palce a rozlišením 876 x 2142 pixelů. Vnější displej bude mít rozlišení 600 x 800 pixelů, úhlopříčku ale zatím neznáme. Pro potřeby operačního systému Android 9.0 Pie budou připraveny 4 nebo 6 GB RAM, kapacita interní paměti bude 64/128 GB.

Kapacita vestavěné baterie by měla být 2 730 mAh a vzhledem k tomu, že Snapdragon 710 podporuje technologii Quick Charge 4+, neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení skrze USB-C, i když některé zdroje hovoří, že zde Motorola použije vlastní řešení TurboPower (27W). Informace o fotoaparátu zatím nejsou k dispozici, na zadní straně by ale neměla chybět čtečka otisků prstů.

Motorola Razr: smartphone plný chytrých nápadů

Další zdroje hovoří, že na vnější displeji se nebude zrcadlit kompletní prostředí systému Android, bude na něj ale možné „poslat“ obsah z vybraných aplikací, zejména z těch systémových jako jsou Moto Display, Moto Actions nebo Moto Camera. Na displej bude možné umístit vlastní tapetu, hodiny, pulzující oznámení či ovladač médií, kromě toho zde může být umístěno až 6 rychlých přepínačů různých funkcí.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Panel bude opatřen dotykovou vrstvou, která bude při otevřeném telefonu sloužit jako touchpad, například pro skrolování v prohlížeči Google Chrome nebo v multitaskingu. Displej bude spolupracovat i s fotoaparátem, například zobrazí odpočet samospouště. Díky animaci také půjde zjistit, zda je aktivována funkce Google Assistant, popř. skrze displej půjde telefon odemknout (gestem nebo PINem).

Motorola Razr 2019 by měla být dostupná ve třech barevných variantách – bílé, černé a zlaté. Cena by se měla pohybovat okolo  1500 dolarů (přibližně 34 tisíc bez DPH).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentářů

  1. Ty parametry a cena je mimo, tohle by koupil fakt blázen.

  2. BFU se naučil nový termit, koukám :D

  3. Do toho bych sel ale chci spise reinkarnaci s beznym displejem puvodnich RAZRu ani android nemusim…cana 10-20k tohle lenovo neuspeje

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).