Domů » Bleskovky » Oficiálně: Apple iPhone 5 bude představen už příští středu

Oficiálně: Apple iPhone 5 bude představen už příští středu

Dlouho se spekulovalo o tom, že Apple 12. září představí nový iPhone a nyní je tento termín oficiální. Apple vybraným zahraničním médiím zaslal pozvánku, která jasně říká, na co se můžeme těšit. Důmyslně vyobrazená „pětka“ dává na jevo, že tahle akce se bude točit právě okolo iPhone 5.

 

Pozvánka rovněž dává tušit, jak se nový jablečný telefon bude jmenovat. Po vzoru názvu „nový iPad“ by Apple mohl představit také „nový iPhone“ (the New iPhone), ale právě „pětka“ na pozvánce naznačuje, že se dočkáme klasického značení – iPhone 5. Akce se bude konat v San Franciscu a začne v 19:00 našeho času. V kuloárech se šušká, že by Apple kromě iPhone 5 mohl představit i nový iPadu Mini s displejem o úhlopříčce 7,85 palce.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Stále ještě si nemyslím, že Apple nazve nový iPhone číslem „5“. Všichni automaticky předpokládají, že pětka na pozvánce znamená označení nové generace, ale podle mě je velmi pravděpodobné, že to Apple udělal schválně a představí 5 produktů. Kromě iPhonu samotného by se měl dočkat nové verze také iPod Shuffle, Nano a Touch. Přidejte si k tomu nový konektor/kabel nebo 13″ Retina MacBook Pro a máte pět produktů. Jsem vážně jediný, koho to napadlo?

 2. taky me napadlo 5 novych veci, treba iphone, ipod, Mac pocitace, notebook retina a iOS6?

 3. No vidíte, můžou počítat iOS 6, to zase nenapadlo mě. Rozhodně ale nedává smysl, proč by se šestá generace iPhonu měla jmenovat iPhone 5 jen proto, že se někteří retardovaně po uvedení 4S zasekli v číslování.

  • Jsem jediný komu je ukradené, jak se bude nový iphone přesně jmenovat? Pořád to bude iPhone…

  • JE to zcela zásadní, podle toho se bude určovat míra coolovosti:-D

 4. iOS6 byl už představen, v tento den bude jen uvolněn. Třeba to znamená uhlopříčku nového iPhone v palcích:-)

  • sice predstaven, ale bude znovu ukazka novych funkci, jako to delali minule, v cervnu ios5 10 funkci, a pak v zari dalsi 10 funkci a opakovani minulych 10 fci.

  • Aha. No jsem zvědav, jestli mi za týden představí nový telefon:-)

 5. tomc4t (neregistrovaný)

  iPhone se bude jmenovat Novy iPhone a petka znamena 12.9. zastini 5.9. :-)

 6. apemobile (neregistrovaný)

  Pokud by byl zájem o Video Live Stream (přímý přenos), bude dostupný na našem webu [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).