Domů » Bleskovky » Offline aplikace Mapy.cz je nově k dispozici i pro Windows Phone 8

Offline aplikace Mapy.cz je nově k dispozici i pro Windows Phone 8

Mobilní aplikace Mapy.cz včetně offline mapových podkladů je konečně dostupná a platformu Windows Phone 8, a rovnou se zbrusu novým designem. Díky offline mapovým podkladům, které po stažení nezaberou více jak 350 MB, se už uživatelé nemusejí obávat, že se ztratí, a to ani v místech, kde zrovna nejsou k dispozici datové přenosy. Mobilní data si aplikace vyžádá až v případě, kdy bude potřeba využít vyhledávání či plánování trasy a zobrazování informací o bodech zájmu, které jsou součástí aplikace.

 

Samotná aplikace navíc prošla kompletní změnou vzhledu a ovládání. Nově uživatelé nebudou muset nic nastavovat a na obrazovce naleznou jen minimum ovládacích prvků. Mobilní aplikace Mapy.cz toho však nabízí mnohem více. Pod symbolem baťůžku, je k nalezení kvalitní turistický rádce obsahující přes 3000 zajímavostí. Pokud uživatelé potřebují vědět například informace o cenách vstupného či otvírací době zajímavých míst, vše zde naleznou.

-

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Na jednu stranu fajn, ale chybí mi topografická stínovaná mapa, zamrzí i absence historické mapy prahy a co mi chybí hodně je vypínání jednotlivých vrstev. A byť je aplikace hodně rychlá, donačítání dlaždic s mapou i z OFFLINE map už tak rychlé není a kazí to dojem z plynulosti, když odskrolujete a chvíli koukáte na bílou plochu (to měla starší verze vyřešené lépe). Škoda, že se nanačítají okolní čtverce do bufferu na pozadí, alespoň u zařízení, co mají dostatek paměti..

 2. Já tak přemýšlím, jestli dneska ještě má aplikace od seznamu po těch létech slibování vůbec co dát. Na offline mapy máme HERE mapy od Nokie, který mají tu výhodu, že je umí používat i jiné aplikace (třeba foursqare atp) s hlasovou navigací Nokia Drive+, pro náročnější (leč offline) je tu nově Waze, který dokáže hledat adresy a POI z různých zdrojů, takže najde ledasco. Stojí Mapy.cz za další půlgiga místa v telefonu?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Here nemají třeba aktuální místní obsah v ČR a neobsahují turistickou mapu. To je hlavní bonus proti Here, Google, nebo Apple mapám. Mapy.cz nejsou další autonavigace a autoatlas.

   Jinak Waze je auto-navigace nikoliv mapová aplikace která může i navigovat. O tom, že je pro náročnější bych pochyboval. Komunitní charakter je hodně „skautský“.

  • Jo, to dává smysl, když na ty jejich mapy koukám, tak pro turisty výborná věc, o takovém zaměření by svědčila i funkce batůžek. Jako před rokem bych z toho uchcával (ještě samsung WP 7.5), ale teď, když mám jedny offline a jedny online mapy, mi ty od seznamu přijdou tak trochu navíc. Ale teprve teď při psaní dalšího komentáře mi došlo, že ne (úplně) každý má Nokii s offline mapami zdarma, takže kdo má třeba HTC nebo Samsung z toho musí být zákonitě nadšený.

  • I my s HTC a Samsungy máme offline Here mapy zdarma. Jen nemáme navigaci. ;-)

  • fo-ol (neregistrovaný)

   jak uz jsem psal jinde: beru ze vetsina lidi nikdy neopusti vyasfaltovanou cast sveta a po te se pohybuje primarne po ctyrech kolech. a ano, pro vas jsou nokiacke mapy naprosto postacujici. a to nejspis jeste nikoliv coby mapy ale coby navigace. jiste, k cemu by vam byly nejake vrstevnice, lesni cesty, turisticke znacky atd. pro vas je zkratka cela sumava velkej bilej flek „hic sunt leonas“

   ale zkuste pochopit ze existuji i taci divni tvorove kteri radi chodi po dvou do prirody :)

   zkratka kazdy mame jine potreby a od map vyzadujeme neco jineho

   tohle chapu, co nechapu je tvrzeni ze puvodni aplikace planstudia (smartmaps) je lepsi nez mapy.cz. to prece nemuzete myslet vazne! vzdyt jsou to bitmapovy obrazky ktere ani nelze rozume zoomovat, nemluve o datove velikosti…

   za me Mapy.cz jednicka s hvezdickou (nejednou)!

 3. BTW teď porovnáním s webovou verzí map zjišťuji, že ty, co se stáhnou do telefonu, jsou zjevně starší (výrazně, stále zobrazují již neexistující budovy atp.), přestože mapy přístupné normálně na webu jsou OK.

 4. Na mapy.cz jsou třeba turistické trasy a jiné POI, než má HERE.

 5. Jan (neregistrovaný)

  Hezké, ale na HERE mapy to zdaleka nemá (rychlost, aktuálnost, body zajmu, offline vyhledávání, možnosti). A jako turistické mapy zase zdaleka nemají na smartmaps. Snad má smysl pokud někdo chce offline zjednodušené turistické mapy zdarma.

  • Snad jsi si nemyslel, že funkcinalita bude stejná jako u poměrně drahých SmartMaps.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Here rozhodně nijak extrémně aktuální nejsou. Možná v tak zahraničí, ale v ČR…. no jsme v ČR. Stačí přepínat mezi mapu s satelitním snímkem aby bylo jasné, že to sladěné moc nemají.

   A Smartmaps? Ty se vyplatí koupit jedině s navigací přístrojem, k telefonu jsou zbytečně předražené při kolik telefon vydrží.

  • Martin P. (neregistrovaný): To jsem nepochopil, SmartMaps provozuju už od Tréa 650 (-> 2 WM přístroje-> 2 Android přístroje), příště to třeba bude Lumia 1520, čím mi co nevydrží a proč se mi to nevyplácí? Já abych věděl, co mi příp. kde utíká:-)

 6. Jak je to s turistickou mapu? V minulé verzi jsem si mohl lehce zvolit ze tří variant – klasika, turistika a historická. Tady to nějak nemůžu najít… :/

  • fo-ol (neregistrovaný)

   vzdyt je to cele POUZE turisticka mapa – respektive jakysi hybrid. ale ma to vse co ma turisticka mapa mit: vrstevnice, turisticke trasy i carkovane lesni/polni cesty. jasne, je to kompromis, ale na druhou stranu je jasna snaha o co nejmensi datove podklady (tech 350M je docela neuveritelnych). jsou to ocividne vektorove mapy coz je superhlavne z hlediska vselisjakeho zoomovani. historicke nebo foto mapy by musely byt bitmapove, zabiraly by mnohem vic mista a nedalo by se tak snadno plynule zoomovat. jedine co bych vytknul je ta absence stinovani: to mam vazne rad, mapa je hned mnohem nazornejsi… primarne kvuli tomu preferuji – co se papirovych map tyce – shocart pred KCT

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).