Domů » Bleskovky » Odolá Ion-X sklíčko nejlevnějších Apple Watch Sport klíčům, noži nebo drátěnce?

Odolá Ion-X sklíčko nejlevnějších Apple Watch Sport klíčům, noži nebo drátěnce?

Před nedávnem jsme tu měli neoficiální test odolnosti safírového sklíčka, které chrání displej hodinek Apple Watch, a to jak u standardního modelu, tak u verze Edition se zlatým tělem. Sklo odolalo kamenné zdi, smirkovému papíru, poklepání kladivem i pokusu o průnik vrtákem. Nejprodávanějším modelem Apple Watch je ale dle očekávání nejlevnější edice Sport, jejíž displej chrání „pouze“ zpevněné sklíčko Ion-X. To nyní dostal do ruky server UnboxTherapy, který se proslavil zejména ohýbáním iPhonu 6 Plus, a podrobil jej vlastním testům odolnosti.

  

Soupeři Ion-X sklíčka se jmenují klíč, nůž, drátěnka a dvojice smirkových papírů. Nálet prvních dvou soupeřů přežilo sklíčko bez potíží, dokonce odolalo i následnému tření drátěnkou. Dvojice smirkových papírů se však se sklem vyrovnala po svém, jemnější z nich se do sklíčka nesmazatelně podepsal a hrubší pak dokonal dílo zkázy.

Takový scénář je při klasickém používání méně pravděpodobný, je ovšem nutné při koupi Apple Watch Sport počítat s tím, že sklíčko nebude rozhodně tak odolné, jako safír u vyšších edicí jablečných hodinek. Jejich cena ovšem začíná 549 dolarech (14 200 Kč bez DPH), zatímco cena edice Sport startuje na 349 dolarech (8 900 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. madPav3L (neregistrovaný)

    Hodinky za 9k bez daně a bez safír sklíčka, tak to je dobrej výsměch…

  2. blept (neregistrovaný)

    Proč nezkusí hrot toho nože?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).