TOPlist

Odhaleno nové PPC Kinpo SP70

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Kinpo SP70Z americké federální komise pro komunikaci (FCC) přišla informace o novém PocketPC s názvem SP70, který vyrábí tchajwanská společnost Kinpo. Toto zařízení vychází ze staršího modelu s označením S600, přináší však oproti svému předchůdci několik vylepšení.

Model SP70 poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0, pohánět jej bude poněkud procesor, který se v PPC zas tak často nevyskytuje, a to sice Freescale ARM i.MX21 s pěkným taktem 350 MHz. Nechybí mu samozřejmě podpora triBand GSM (900/1800/1900Mhz), GPRS, Bluetooth 1.2 a především pak Wi-Fi 802.11b. To jsou na dnešní dobu již celkem standardní parametry a bohužel ani další hardware nijak nevybočuje.

Displej s rozlišením 240x320px při 65k barvách je prostě jen klasika – kdy už výrobci přijdou na to, že bychom mnohem raději u PPCček viděli 480×640? Kamerka nabízí rozlišení 1.3Mpx, k dispozici budeme mít 128MB ROM a 64MB RAM paměti. Slot pro paměťové karty je standardu miniSD.

Co dodat na závěr? I když má Kinpo SP70 celkem atraktivní design, ničím jiným snad z vyjetých kolejí jeho předchůdců nevybočuje a nevím tedy, čím by toto zařízení mohlo nalákat své budoucí kupce a zaručit si třeba masovější rozšíření. Osobně bych na dnešní dobu požadoval o něco více vybavené zařízení (alespoň lepší displej či podpora UMTS).

Fotografie:
1

2

Zdroj: MSmobiles, PhoneArena

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku