Odhalení sluchátek AirPods Studio se blíží. Apple z obchodu odstranil veškerou konkurenci

airpods studio 2

Apple včera večer odhalil datum příští tiskové konference, na které budou odhaleny nejen letošní podzimní iPhony, ale zřejmě i velká spousta dalších produktů. Mezi nimi by neměla chybět bezdrátová náhlavní sluchátka AirPods Studio.

airpods studio 1
Takto mají vypadat sluchátka AirPods Studio

Apple přestal prodávat sluchátka ostatních značek

Nabídka sluchátek a reproduktorů byla v obchodech Apple (kamenných i online) poměrně široká, kromě vlastních AirPods (Pro) firma z Cupertina nabízela audioprodukty své dceřiné firmy Beats a několika dalších společností. Před příchodem AirPods Studio se však v Apple rozhodli pro radikální čistku a ze svých obchodů odstranili sluchátka značek Logitech, Sonos nebo Bose. Tento krok jednoznačně naznačuje příchod adekvátní náhrady z vlastní dílny, což se neděje u Apple poprvé – v roce 2014 například Apple odstranil z obchodu náramky společnosti Fitbit, aby je záhy nahradil hodinkami Apple Watch.

Jelikož společně se sluchátky z Apple Store zmizely i reproduktory třetích stran, dá se předpokládat, že se i v této oblasti bude Apple angažovat. Spekuluje se, že jeho vlastní reproduktor HomePod letos doplní i jeho menší (a levnější) varianta.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku