TOPlist

Odcházíte z WhatsAppu? Telegram nově umí importovat historii komunikace

whatsapp logo

Nové podmínky používání komunikačního klienta WhatsApp vyhnaly řadu uživatelů vstříc dalším podobným službám. Jednou z nich se stal Telegram, ten ale dosud neumožňoval import historie konverzací, což je pro mnoho uživatelů důležité. S novou aktualizací na verzi 7.4 je tomu si ale své staré zprávy převedete snadno. Jak na to?

Chystáte se také opustit WhatsApp po kontroverzních nových podmínkách?

Nejprve je potřeba se ujistit, že obě aplikace máte v nejaktuálnější verzi. Prvním krokem bude export dat z WhatsAppu. Bohužel tak nelze učinit pohromadě, ale pouze po jednotlivých konverzacích. Otevřete si vybraný chat a klikněte na možnosti v pravém horním rohu. V podnabídce Více zvolte možnost Exportovat chat. Následně zvolte, jestli chcete, aby součástí exportu byla i všechna média nebo pouze zprávy.

Jakmile bude export dokončen (s médii to klidně může zabrat pár minut), otevře se vám nabídka sdílení. Zde vyberte aplikaci Telegram a pokračujte výběrem toho kontaktu, ke kterému má být obsah konverzace z WhatsAppu naimportován. Pokud chcete zálohovat desítky konverzací, je pravda, že jde stále o dost zdlouhavý postup. Jestli vám ale záleží jen na pár konverzacích a chcete WhatsApp opustit a přejít právě na Telegram, který se nyní těší obří popularitě, tahle nová funkce vám vše usnadní.

Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku