Domů » Bleskovky » Odcházíte z WhatsAppu? Telegram nově umí importovat historii komunikace

Odcházíte z WhatsAppu? Telegram nově umí importovat historii komunikace

Nové podmínky používání komunikačního klienta WhatsApp vyhnaly řadu uživatelů vstříc dalším podobným službám. Jednou z nich se stal Telegram, ten ale dosud neumožňoval import historie konverzací, což je pro mnoho uživatelů důležité. S novou aktualizací na verzi 7.4 je tomu si ale své staré zprávy převedete snadno. Jak na to?

Chystáte se také opustit WhatsApp po kontroverzních nových podmínkách?

Nejprve je potřeba se ujistit, že obě aplikace máte v nejaktuálnější verzi. Prvním krokem bude export dat z WhatsAppu. Bohužel tak nelze učinit pohromadě, ale pouze po jednotlivých konverzacích. Otevřete si vybraný chat a klikněte na možnosti v pravém horním rohu. V podnabídce Více zvolte možnost Exportovat chat. Následně zvolte, jestli chcete, aby součástí exportu byla i všechna média nebo pouze zprávy.

Jakmile bude export dokončen (s médii to klidně může zabrat pár minut), otevře se vám nabídka sdílení. Zde vyberte aplikaci Telegram a pokračujte výběrem toho kontaktu, ke kterému má být obsah konverzace z WhatsAppu naimportován. Pokud chcete zálohovat desítky konverzací, je pravda, že jde stále o dost zdlouhavý postup. Jestli vám ale záleží jen na pár konverzacích a chcete WhatsApp opustit a přejít právě na Telegram, který se nyní těší obří popularitě, tahle nová funkce vám vše usnadní.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. Z WhatsAppu na Telegram aneb z deště pod okap …

  • :) ale no tak…

  • Naprostý souhlas. Docela by mne zajímalo, proč je kolem Telegramu takové halo, mne to také přijde jako přechod z bláta do louže. Proč se nepíše, že Telegram používá svoje vlastní proprietární šifrování Mtproto. Žádný odborník vám takový nástroj nedoporučí, pokud vám jde o bezpečnost a ochranu dat. Obzvláště, když jsou na trhu prověřený opensource šifrovací nástroje a oni si dělají svoje vlastní, proč?

   Navíc když si přečtete jejich souhlas s používáním, tak v bodě 5.2 jasně zmiňují, že pro „zlepšování“ služeb sbírají metadata, jako IP adresy, telefonní čísla… a je tam na konci napsaná krásná zkratka etc. Takže co všechno sbírají? Za tím etc. může být spousta dalších věcí.

   A navíc, nikdo nedělá nic zdarma. Těch peněz, co musí stát vývoj, testování, infrastruktura, pronájem serverů po celém světě a ono je to zdarma a bez reklam? Z čeho ta platforma asi tak žije?

  • X1
   Mám to tak že na FB používám prakticky jen Messenger a na WhatsApp mám lidí z firmy včetně majitele a dva kamarády, fakt nevidim důvod mermomocí a honem honem.jit k Signál nebo ruskému Telegramu to už teprve ne.
   Data sbírá každá společnost, jistotu mame snad jen u SMS.nebo ICQ
   Všechny to dělají kvůli lepšímu cílení reklamy, tak to a o tom to dneska je a.treba brát.
   Možnosti je spousta včetně veškerý online svět.opustit, znám.takove.
   Jsem tam kde mám své přátele, firmu a blízké za mě asi vše

  • Za mna telegram úplne super vec, a whatsapp používam už len kvôli ľuďom, čo nemajú telegram.

 2. Ale on má pravdu, Telegram není určitě lepší volba.

 3. Myslim, ze lepsi volbou nez Telegram je Signal

 4. Telegram není lokalizován do ČJ. Takže za mne z principu ani náhodou. Jsem Čech a mluvím česky. Takže Signal.

  • Používám Signal a naprostá spokojenost . Než ho koupí Facebook . 🤣

  • Telegram je česky také stačí v prohlížeči zadat czech Telegram a kliknout na přidání češtiny v bety verzi, obsahuje skoro vše.

 5. Telegram je fajn je i česky bohužel je třeba si nastavit jazyk přes web.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).