Domů » Bleskovky » Od konceptu po hotový produkt: Samsung měl přes tisíc prototypů Galaxy Fold

Od konceptu po hotový produkt: Samsung měl přes tisíc prototypů Galaxy Fold

Smartphone Samsung Galaxy Fold byl představen letos v únoru, do prodeje se ale dostal teprve na podzim, a to pouze ve vybraných zemích v omezeném množství. Odklad byl způsoben několika konstrukčními nedostatky, které se snad korejské společnosti podařilo odstranit. Samsung se nyní na svém blogu pochlubil, jak vůbec jeho první ohebný smartphone vznikal.

Galaxy fold barvy

Testováno na tisícovce prototypů

Galaxy Fold byl údajně navržen tak, aby vyhovoval každodenním potřebám většině uživatelů. Proto Samsung kladl důraz na některé důležité vlastnosti, zejména na samotný způsob skládání. Tým designérů studoval různé metody, inspiraci hledal u knih, peněženek a dalších každodenních předmětů.

galaxy fold

Ve spolupráci s týmem inženýrů se pak podařilo najít takové řešení, aby bylo esteticky i funkčně vyhovující, což si vyžádalo stvoření více než 1000 prototypů z různých materiálů. Ve hře byly například pěnové desky, tkaniny a další materiály.

Samsungu se podařilo vymyslet takový mechanismus, aby jej bylo možné obsluhovat jednou rukou. Úhlopříčka ohebného displeje 7,3″ byla zvolena tak, aby se telefon pohodlně v zavřeném stavu přenášel. Kvůli ochraně displeje byl zvolen systém se skládáním dovnitř (byť se ukazuje, že odolnost krycí vrstvy displeje není nijak zázračná). Samotná velikost a tloušťka zařízení (obě poloviny jsou stejně těžké a široké) má být výsledkem optimalizace pro pohodlné držení a práci s využitím speciálních funkcí telefonu – multitasking a používání více aplikací na jedné obrazovce.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 10
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Samsung při návrhu také dbal na umístění čtečky otisků prstů pro pohodlné odemykání a na rozmístění šesti čoček fotoaparátu pro pořizování snímků v jakékoliv situace. I přes složitý konstrukční návrh má také telefon působit prémiově, stejně jako jeho balení, které je vyrobené z ekologicky šetrných materiálů. Samsung získal při návrh u Galaxy Fold spoustu zkušeností, které hodlá zúročit i při návrhu dalších ohebných zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Tak téhle fold je taky jen prototyp 😁 vždyť ten design je otřesný.

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Tolik zbytečného času, práce a zdrojů…