Očekávaný Starfield v 15minutové ukázce! První skutečné záběry ze hry jsou tady

starfield videohra bethesda nahled

Na včerejší konferenci Xbox & Bethesda Games Showcase bylo odhaleno hned několik nových titulů pro PC a Xbox Series X/S. Fanoušci se ale dočkali také velmi zajímavých novinek týkajících se již ohlášeného AAA titulu Starfield. Na něm dělají vývojáři z Bethesdy, kteří světu přinesly takové RPG klenoty jako The Elder Scrolls nebo Fallout.

starfield videohra bethesda

Jejich nový počin se má věnovat vesmírnému objevování, přičemž hlavní roli bude dle nejnovějších informací hrát příběhová kampaň. Tu hráči započnou na odlehlém měsíci planety Kreet, jak ukázaly první záběry z hraní. Bethesda vypustila rovnou 15minutovou ukázku, která nabízí pohled na rozhovory mezi postavami, ale i zajímavé herní mechaniky.

Ve Starfieldu má na hráče čekat tisíc míst k objevení. Vývojáři navrhli na každé z planet speciální ekosystémy, faunu a floru, která může a nemusí být agresivní. Kromě toho představují úskalí třeba vesmírní piráti, kteří jsou dle ukázky hlavní zápornou lidskou frakci. Dále budete třeba těžit rozličné materiály a vyrábět zbraně i vylepšení pro ně, ale také zušlechťovat vaši vesmírnou loď. Chybět nemá ani pro Bethesdu tolik typické odemykání zámků nebo vytváření postavy na samotném začátku.

Starfield: Official Gameplay Reveal

Vedoucí vývojářů Todd Howard označil Starfield za „Skyrim ve vesmíru“, čehož se okamžitě chytili hráči. Nutno poznamenat, že objektivní optikou Starfield mnohem víc připomíná sandboxové No Man’s Sky v temnějších barvách.

Novinka měla původně dorazit 11. listopadu 2022, avšak kvůli nejasným důvodům došlo k odložení na zatím blíže nespecifikovanou „první polovinu roku 2023“. Protože Microsoft koupil studio Bethesda, dorazí hra exkluzivně na Xbox Series X/S a PC, nikoliv na PlayStation.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku