Domů » Bleskovky » Obrazovka smrti ve Windows 10 dostane zelenou barvu, ne však pro uklidnění uživatele

Obrazovka smrti ve Windows 10 dostane zelenou barvu, ne však pro uklidnění uživatele

Microsoft ve Windows 10 postupně obměňuje vousaté součásti systému, jako je např. editor registrů, příkazový řádek nebo pověstná obrazovka smrti. Ta má odjakživa modrou barvu, loni do ní redmonští přidali QR kód, který má napomoci k objasnění nevyžádaného pádu systému. V aktuálním neveřejném sestavení systému, které se brzy dostane do rukou Insiderů, se obrazovka smrti zabarvila do zelené.

gsod

Zelená barva sice uklidňuje oči, ke zmírnění frustrace z pádu systému však tato změna sloužit nebude. Podle programového manažera Microsoftu Matthijse Hoekstry bude obrazovka smrti zelená pouze v testovacích sestaveních, aby se barevně odlišily problémy se sestaveními pro Insidery a stabilními buildy; na nich zůstane obrazovka smrti modrá. První testovací sestavení Windows 10 v tomto roce přinese spoustu novinek, o nichž se můžete dočíst v následujícím článku.

Kreativní update naučí Windows 10 tvořit složky z dlaždic a měnit teplotu barev

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zelená STOP obrazovka jádra je ve světe Windows už více než 10 let. Při použití real-time rozšíření Windows – RTX od firmy IntervalZero je právě STOP stav real-time kernelu/aplikace signalizován zelenou obrazovkou (viz. [odkaz])

    Jinak na RTX je zajímavé to, že real-tile kernel běží paralelně s Windows kernelem. I když dojde k zobrazení modré obrazovky z Windows kernelu, real-time kernel a real-time aplikace stále běží a mohou na situaci patřičně reagovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).