Domů » Bleskovky » Obrázky z vývojové verze Windows Phone odhalují notifikační centrum a další vylepšení (aktualizováno)

Obrázky z vývojové verze Windows Phone odhalují notifikační centrum a další vylepšení (aktualizováno)

Aktualizováno 10. června, 02:45

Zdá se, že uniklé obrázky skutečně nejsou podvrhem. Microsoft totiž kontaktoval uživatele s přezdívkou Chinaman28, který se na serveru Redit.com pochlubil nákupem Lumie 920 s vývojovou verzí systému, a nabídl mu finanční vyrovnání a k tomu ještě novou Lumii 920 za to, když testovací telefon navrátí zpět. Zdá se tedy, že vlk se nažral a koza zůstala celá.

Původní článek

Mnozí jistě pamatují na to, kdy zaměstnanec Applu ztratil v baru iPhone 4 (více zde) a jeho snímky se v mžiku dostaly na internet. Obdobně husarský kousek se nyní povedl Microsoftu. Jeden z vývojářů totiž prodal svou Nokii Lumii 920 na aukčním portálu Ebay.com a zřejmě tak trochu pozapomněl, že je v ní nainstalována dosud neuveřejněná verze operačního systému Windows Phone 8.1.

  

Ta přináší hned několik příjemných vylepšení, mezi nimiž nechybí třeba centrum notifikací. To se nespouští vytažením informační lišty jako u konkurence, nýbrž má vlastní dlaždici, kterou si můžete přidat na domovskou obrazovku. Podle aktuálních informací se v další vývojářské verzi již nenachází, to ale neznamená, že se u finální verze nemůže objevit. Z dalších novinek jmenujme třeba možnost zavírat aplikace z okna multitaskingu nebo počítadlo dat jménem „Data Sense“.

 

Mnohým určitě udělá radost kompletně přepracovaný kalendář obohacený o nové funkce a zpříjemnit život uživateli může i možnost organizovat seznam aplikací podle využívanosti jednotlivých programů. Sami jsme zvědaví, jak se kauza bude dále vyvíjet a stejně tak i na to, kdy se nová verze Windows Phone dostane do oběhu. Na závěr dodejme, že se může jednat o podvrh, pravděpodobnost je tentokrát ale velmi nízká.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

25 komentářů

 1. Zapoměl…. :-D

 2. hezké.. jsem fakt zvědavej, i když počítám, že dřív jak za půl roku se nedočkáme.

 3. gaspic (neregistrovaný)

  tak ještě nejednotné ovládání hlasitosti a rozjet store! :-)

 4. honza (neregistrovaný)

  Prodal ho schválně…. tak jaký pozapomněl :-/

 5. rtfm (neregistrovaný)

  jedno mi nejde do hlavy, proč by vývojář WP prodával vlajkovou loď dané platformy, navíc s nevydaným OS. Myslím si, že je to buď podvrh, nebo skrytá reklama MS…

 6. Luboš (neregistrovaný)

  Nokia je na tom opravdu špatně, když vývojáři musí prodávat svoje telefony. Asi má v úmyslu si koupit něco s androidem :D

 7. Já bych raději viděl to notifikační centrum tahem z leva do prava než jako samostatnou dlaždici.

  • Martin II (neregistrovaný)

   To nepojde, fungoval by to len na startovacej obrazovke. V aplikacii by sa nedal vytiahnut (posuvanie obroviek). Musia najst iny sposob. Ale dlazdica v start obrazovke ma zmysel ale musia vymysliet aj ten sposob ako sa dostat do notifikacneho centra z ktorehokolvek miesta(aplikacie).

  • Rezza (neregistrovaný)

   Swipe like – posouvani obrazovek v ramci obrazovky, z kraje by to fungovalo jako swipe. Treba. Pripadne jako Flow – gesto, co to vytahne.

  • MARTIN II: a co je za problém stisknout klávesu win a potom stisknout dlaždici? Vždyť je to téměř okamžité a jsi tam odkudkoliv..

  • Souhlas. Asi nejvíc bych uvítal kdyby tam bylo to co bylo zmíněno v článku ale ideální notifikační centrum by podle mě bylo z tohodle konceptu [odkaz]. A stejně tak vylepšení animací. A samozřejmě to aby tam nebyla jednotná hlasitost pro všechno. Víc mě nenapadá :) Ale i bez toho všeho bude můj další mobil s WP

  • Jaké vylepšení animací? Už teď je Windows Phone nejvíc animovaný mobilní OS ze všech.

  • Marek.Gabik (neregistrovaný)

   Koukni na to video a pochopíš.. Podle mě by se to více líbilo.

 8. fero (neregistrovaný)

  Mě to taky přijde kravina, ani mě by nenapadlo prodávat mobil bez promazání, né tak ještě prodávat telefon u profíka, kdy je tohle určitě přísně utajováno a smluvně ujednáno že nesmí nic říct.

 9. Miloš (neregistrovaný)

  Buď je to skrytá reklama nebo to byl ukradený telefon.

 10. W8 (neregistrovaný)

  Nechapem,ved aj ja som mal vyvojarsky ucet na iPhone 4 a ked som ho predal tak si dotyčny,kamarat moze zajtra stiahnut novu verziu iOS7 ak ju uvolnia pre vyvojarov

  Tu to bude asi podobne

 11. fero (neregistrovaný)

  No už neřešme jestli je to pravda nebo ne, ale určitě výborná zpráva. Snad to nejsou všechny vychytávky ale

 12. 8S by HTC (neregistrovaný)

  Doufám,že bude v aktualizaci vyřešeno místo v mém HTC.

 13. Jan Elger (neregistrovaný)

  Na WP 7.8 s ničím takovým asi počítat nemůžeme že ne? Koupil jsem si Lumii 800 první den na trhu a půl roku na to se dozvím že nedostanu většinu zásadních aktualizací nového systému. Mno… příště si už asi můžu koupit iPhone teď když představili iOS7 kterej se mi konečně líbí :))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).