Domů » Bleskovky » Oblíbené Townsmen a 1941: Frozen Front míří na Windows Phone

Oblíbené Townsmen a 1941: Frozen Front míří na Windows Phone

V dnešní době již dávno neplatí, že je pro operační systém Windows Phone 8 nedostatek her. Pravda – možná nenaleznete tolik titulů, jako na konkurenční Android či iOS, výběr je ale poměrně solidní. Společnost Handy Games již na této platformě nabízí RPG „Epic Battle Dude“ a vesmírnou střílečku „Aces of the Luftwaffe“. Nyní se rozhodla své portfolio rozšířit o další dva zajímavé kousky.

 

1941: Frozen Front 

Na Windows Phone 8 nalezneme hned několik kvalitních strategií, jako je například Armed! nebo Great Big War Game. Tahová strategie založená na historických událostech však doposud chyběla. Hra se odehrává v počátcích druhé světové války, avšak to je spíše podkres pro jinak smyšlené bitvy. Každou misi začnete s několika jednotkami – pěchota, tanky, dělostřelectvo, letectvo a další. Ty budete rozesílat po mapě rozdělené šestiúhelníky do mřížky a postupně poodhalovat území dokud nenarazíte na nepřítele.

 

Poté přichází na řadu tradiční princip tahové strategie – každá jednotka má jeden útok během tahu a proto musíte pečlivě plánovat, abyste zbytečně nepřicházeli o vojáky. Za zabité nepřátele a splněné mise dostáváte zlato, za které můžete nakoupit nové jednotky. Pokud nemáte herní měny dostatek, stačí vytasit peněženku a dokoupit další za skutečné peníze. Naštěstí je ale možné hru dohrát i bez utracení jediné koruny. Hra bude také obsahovat pass-and-play multiplayer, online hra pro více hráčů pak bude dostupná v některém z updatů.

Casual Connect - 1941: Frozen Front and Townsmen Windows Phone Interview

Townsmen

Townsmen je klasika, se kterou jsme se setkávali už dávno před příchodem éry chytrých telefonů. Budovatelskou strategii můžeme přirovnat třeba k Sim City nebo The Settlers. Hráč dostane na starost vybudování malého středověkého městečka a ovládání veškeré jeho infrastruktury. Bude tak potřeba stavět obydlí pro obyvatele, místa, kam budou moci chodit pracovat a cesty umožňující přesun mezi jednotlivými stavbami. Hra je rozdělená na čtyři roční období a tak pochopitelně nebudete moct například v zimě pěstovat kukuřici. Všechny baráky je třeba udržovat, jinak by je mohly zachvátit plameny.

 

Problém nastane, pokud obyvatelé nejsou šťastní – v takovém případě přestanou platit daně a městská pokladna zůstane prázdná. Veškeré budování zabere určitý čas a tak se ke hraní bude potřeba během dne několikrát vrátit. Nechybí možnost stavění urychlit pomocí tzv. Prestige points, těch však budete vydělávat velmi poskrovnu a tak opět přijdou na řadu vaše kreditní karty. Hra je však uzpůsobena pro hraní po dlouhou dobu a tak opět není problém nevytasit ani korunu – jen si trochu déle počkáte. 

 

Oba tituly přijdou později tento rok a budou ke stažení bezplatně, avšak nebudou chybět mikrotransakce. Čekání si můžete zkrátit některou ze starších her od studia Handy Games.

-  -
Aces of the Luftwaffe / Epic Battle Dude

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. musia tie mikro platby pchať všade?

 2. přesně tak, jak vidím free2play a microtransakce, hned se mi otevírá kudla v kapse..

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Jasně no, kdyby to byly třeba jen řádově centové transakce za něco důležitého, tak ok, ale mnohdy jsou ve hrách zlodějny typu nákupu herní měny, za které dáte mnohdy i stovky korun a přitom to není nic, co by se ve hře nedalo utratit. Tohle jsou vysloveně zlodějny. Raději dám pár desítek Kč za delší hru, která mě bude bavit, než za freetoplay s mikrotrasakcemi.

  • presne, napr. za „armed robber“ v zombie hq chcú 70€, to isté aj za „kopu zata“. sa zbláznili :D

  • Dokud jim to lidi budou zrat, tak tam mikrotransakce budou srat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).