O2 představuje roamingový tarif Volání bez hranic

Společnost Telefónica Czech Republic přichází od 2. července 2012 s novým roamingovým tarifem nazvaným Volání bez hranic. Jedna sazba ve výši 3,90 Kč platí na vše – odchozí i příchozí hovory a také na SMS. „Věřím, že s tímto tarifem se naši klienti nebudou v zahraničí obávat používat svůj mobilní telefon úplně stejným způsobem, jako to dělají doma. V rámci Evropské unie, ale také v Chorvatsku, ve Švýcarsku či v Norsku totiž zaplatí pouze 3,90 Kč za každou minutu hovoru a odeslanou SMS bez jakýchkoli dalších poplatků,“ uvádí Petr Matějovský, ředitel segmentu mobilních hlasových a datových služeb společnosti Telefónica Czech Republic. 

Tarif Volání bez hranic si mohou všichni zákazníci smluvních mobilních služeb O2 aktivovat od 2. 7. 2012 odesláním aktivační SMS ve tvaru VBH na číslo 999 111. Dále se dá tarif jednoduše objednat na prodejně nebo přes webový portál Moje O2. 

Při cestách mimo Evropskou unii se k roamingové sazbě připlácí při každém hovoru tzv. sestavovací poplatek, jehož výše se odvíjí od oblasti, kde zákazník cestuje. 

Sazby roamingového tarifu Volání bez hranic

  

Online i za hranicemi

I v zahraničí mohou být klienti, kteří využívají některý z mobilních datových tarifů O2, online a využívat svůj telefon opravdu naplno. Stačí, aby si před cestou nebo i během cesty koupili některý z datových balíčků. Přenesená data v zahraničí s těmito balíčky vyjdou již na 2 Kč za 1 MB. Už za 50 korun tak zákazníci získají v rámci balíčku Internet Evropa S možnost využít v zahraničí 25 MB. Pokud cestují mimo Evropu, přijde je stejný balíček s názvem Internet Svět S na 100 Kč. Kdo cestuje do zahraničí pravidelně, může si aktivovat některý z opakovaných balíčků. Všechny balíčky je možné si kdykoliv jednoduše zakoupit prostřednictvím aktivační  SMS. 

Jednorázové internetové balíčky pro roaming

Jednou z hlavních výhod jednorázových datových balíčků je to, že zákazníkovi zaručují vždy pevnou cenu při jejich využívání v zahraničí. Zákazník obdrží v průběhu čerpání a při vyčerpání kapacity balíčku informaci prostřednictvím SMS. Pokud si přeje dále využívat datové spojení v podobě balíčku, může si znovu aktivovat shodný balíček nebo si z nabídky vybrat jiný. Platnost jednorázových balíčků je 30 dní. 

 

S datovými balíčky Evropa získají zákazníci 1 MB přenesených dat za 2 Kč na území Evropské unie a dále také v Chorvatsku, Švýcarsku, v Norsku, na Islandu a v Lichtenštejnsku. Datové balíčky svět s cenou 1 MB za 4 Kč platí pro celý svět. Jednorázové datové balíčky si mohou aktivovat od 2. 7. 2012 všichni zákazníci smluvních mobilních služeb O2, kteří využívají datový tarif. 

 • Internet Evropa S – 25 MB (50 Kč)
 • Internet Evropa M – 150 MB (300Kč)
 • Internet Evropa  L – 250 MB (500 Kč) 
 • Internet svět S – 25 MB (100 Kč)
 • Internet svět M – 150 MB (600 Kč)
 • Internet svět L – 250 MB (1000 Kč)

Opakované měsíční datové balíčky

Pro zákazníky, kteří jezdí do zahraničí častěji a přejí si na cestách využívat připojení k internetu bez toho, aby si museli vždy aktivovat jednorázové balíčky, nabízí O2 také opakované datové balíčky. Tyto balíčky jsou platné vždy pro aktuální zúčtovací období a jejich platnost je automaticky prodlužována. Opakované měsíční datové balíčky si mohou aktivovat od 2. 7. 2012 všichni zákazníci smluvních mobilních služeb O2. 

 • Internet Evropa 50 MB (100 Kč)
 • Internet Evropa 250 MB (500  Kč)
 • Internet Evropa 500 MB (1000 Kč)
 • Internet Evropa 1 GB (2000 Kč) 
 • Internet svět 50 MB (200 Kč)
 • Internet svět 250 MB (1000 Kč)
 • Internet svět 500 MB (2000 Kč)
 • Internet svět 1 GB (4000 Kč) 

(uvedené ceny jsou včetně DPH)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku