O2 má nové datové tarify pro navigaci a e-maily

O2 představuje od listopadu nové tarify ve své datové nabídce – slouží pro připojení telefonu k e-mailu nebo k navigaci a e-mailu. Tarif „Navigace a e-mail“ stojí 75 korun měsíčně, respektive 19 korun týdně pro majitele předplacených karet. Samotný tarif „E-mail“ pak vyjde na 50 korun měsíčně (13 korun týdně). Na českém trhu je O2 jediný operátor, který nabízí svým klientům možnost získat připojení k vybraným službám už za pouhých 50 korun měsíčně.

Přehled datových tarifů pro mobilní telefony

Tarif Cena vč. DPH
za měsíc (týden)
FUP (MB) SMS
E-mail 50 (13) 150
Navigace a e-mail 75 (19) 150
Facebook 75 (19) 150
Internet v mobilu+ S 150 (40) 150 neomezené v síti O2
Internet v mobilu+ M 300 (75) 500 neomezené v síti O2
Internet v mobilu+ L 500 2 000 neomezené v síti O2
Internet v mobilu+ XL 750 10 000 neomezené v síti O2

Hlavní přednosti datových tarifů určených pro připojení aplikací v mobilním telefonu

  • platíte jen za to, co opravdu využíváte
  • nemusíte se bát dalších nechtěných poplatků za internet, tarify pro připojení aplikací umožňují přístup jen k vybraným službám
  • cena (1,70 Kč denně za e-mail, 2,50 Kč denně za tarify Facebook a Navigace a e-mail.)
  • Facebook – jste stále online a v kontaktu s přáteli
  • E-mail – kdykoli můžete vyřizovat svou osobní i obchodní e-mailovou korespondenci.
  • Navigace a e-mail – přístup na Google Maps a Mapy.cz, a k tomu e-mail

Datové připojení pro e-mail umožňuje přístup na e-mailového klienta přes protokoly POP/IMAP/SMTP a MS Exchange, ale také přes webové rozhraní mail.seznam.cz, mail.volny.cz; mail.centrum.cz a gmail.com. Umožňuje i zobrazení příloh. Pokud si chce zákazník procházet internetové stránky, je třeba si aktivovat tarif Internet v mobilu+. Více o tarifech Internet v mobilu+ najdete zde.

Datový tarif Navigace a e-mail k výše uvedenému přidává ještě přístup na vybrané mapy a navigace: aplikace a webové rozhraní Google maps a Mapy.cz. Na přístrojích s operačním systémem Android navíc umožňuje ještě aktualizaci počasí.

Datový limit (FUP) činí u všech tarifů sloužících k připojení aplikací 150 MB měsíčně (37,5 MB týdně), po jeho překročení dojde ke zpomalení rychlosti připojení. Využití FUP lze sledovat na portáluwww.mojeo2.cz a www.o2pripojse.cz Pro stažení aplikací (Facebook, Navigace apod.) po aktivaci tarifu je třeba využít jiný způsob připojení, například WiFi.

Služby lze od 1. listopadu 2012 aktivovat ke standardním hlasovým tarifům O2 na www.mojeo2.cz awww.o2pripojse.cz, na infolince 800 02 02 02 či na prodejních místech O2. Aktivaci je dále možné provést zasláním zasláním SMS ve tvaru EMA (tarif E-mail) či NAVI (tarif Navigace a e-mail) na telefonní číslo 999 111.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku