Domů » Bleskovky » O Snapdragon 830 se výrobci poperou, nabídne až 8 Kryo jader

O Snapdragon 830 se výrobci poperou, nabídne až 8 Kryo jader

O procesoru Snapdragon 830 od americké společnosti Qualcomm je toho v poslední době slyšet docela hodně. Nejenže bude nastávající procesor podporovat operační paměť až do velikosti 8 GB, ale nově to vypadá, že Snapdragon 830 nabídne až 8 vlastních Kryo jader.

Osmijádrový procesor není v současné době u Androidích telefonů žádné unikum. Mnohem zajímavější ale je, že Qualcomm vsadí na moderní 10nm výrobní proces oproti 14nm procesu, který použil k výrobě Snapdragonu 820. To se odrazí pozitivně na vyzařovaném odpadním teple a na samotném výkonu.

Aktuálně hojně využívaný Snapdragon 820 není vůbec špatný a jeho výkon na jedno jádro se konečně výrazně přibližuje k výkonu procesoru A9 od společnosti Apple. Nutno dodat, že model 820 (MSM8996) má Kryo jádra „pouze“ čtyři, a tak bude nárust výkonu oproti osmi jádrům, které přinese model 830, interně označovaný pod číslem MSM8998, více než výrazný. Poslední dostupnou informací je podpora LTE Cat. 16 oproti současným Cat. 12 ze Snapdragonu 820.

sd830_title

Nový trhač asfaltu a pravděpodobný adept na obsazení prvních příček všech benchmarků by měl přijít až koncem letošního roku a první telefony se objeví už na samotném počátku roku 2017. Než ale SD 830 vůbec přijde, na trhu se ještě objeví vylepšená varianta v podobě Snapdragonu 823 (více informací), který může mít svá jádra nataktovaná až na neuvěřitelných 2,8 GHz.

O nový procesor bude zcela jistě velký zájem a výjimkou není ani redmondská společnost Microsoft, která má v plánu do svého budoucího telefonu Surface Phone (více informací) nasadit výkonný Snapdragon 830, který budou doprovázet 8GB paměťové moduly.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments