Domů » Bleskovky » Nvidia Shield TV Pro láká na 4K upscaling s umělou inteligencí. Známe české ceny

Nvidia Shield TV Pro láká na 4K upscaling s umělou inteligencí. Známe české ceny

Společnost Nvidia oficiálně oznámila dva nové modely do rodiny chytrých multimediálních přehrávačů založených na platformě Android TV – Shield TV a Shield TV Pro. Obě zařízení pomáhání zbrusu nový čipset Tegra X1+, který podle výrobce nabídne o 25 % vyšší výkon než jeho předchůdce.

nvidia shield 2019

Díky nárůstu výpočetního výkonu budou obě zařízení využívat umělou inteligenci k upscalingu HD streamovaného videa na 4K rozlišení. Obě zařízení také shodně nabídnou podporu technologií Dolby Vision a Dolby Atmos.

Shield TV: nenápadný přehrávač do každé domácnosti

Menší z dvojice, tedy Shield TV, láká na nenápadný a zároveň elegantní design, který se neztratí v žádném obývacím pokoji. V balení najdete kompletně nové dálkové ovládání se zabudovanou virtuální asistentkou od Googlu. Mezi další klíčové specifikace patří 2GB RAM, 8 GB interní úložiště, gigabitový ethernetový port či podpora dvoupásmové Wi-Fi.

shield tv nvidia

Nvidia Shield TV Pro: pro náročné uživatele

Shield TV Pro je pak určený pro náročnější uživatele. Kromě atraktivního designu nabízí dva USB porty, 3 GB RAM, 16 GB interní paměť či schopnost fungovat jako mediální server Plex, což je nástroj pro sdílení obsahu z vašeho počítače od ostatních zařízení.

shield tv pro nvidia

Shield TV a Shield TV Pro: cena a dostupnost

Levnější Shield TV v České republice zakoupíte za 4249 korun, zatímco dražší Shield TV Pro vyjde na 5690 korun. Oficiální datum zahájení prodeje sice zatím neznáme, ale dlouho bychom na něj čekat neměli.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments