Domů » Bleskovky » Lenovo A7000 přichází na český trh: Skvělý zvuk Dolby Atmos, Android 5.0 a nízká cena

Lenovo A7000 přichází na český trh: Skvělý zvuk Dolby Atmos, Android 5.0 a nízká cena

Lenovo uvádí na český trh další smartphone střední třídy, který dokáže zaujmout v několika ohledech. Tradičně se jedná o telefon se dvěma sloty na SIMkartu, kterému nechybí podpora rychlých LTE dat, bohužel u něj ale nenajdeme podporu LTE pásma 900 MHz, kterou u nás využívá Vodafone. Novinka disponuje 5,5″ IPS displejem s HD rozlišením a osmijádrovým procesorem Mediatek MT6752m s taktem 1,5 GHz, který doplňuje grafický akcelerátor Mali-T760MP2.

 
Lenovo A7000 bude k dispozici i ve žluté variantě, kterou doplní klasická černá a bílá verze

Operační systém Android 5.0 společně s uživatelským prostředím Vibe UI mají k dispozici 2 GB operační paměti, kterému sekunduje 8GB interní úložiště a nezapomnělo se ani na slot pro microSD karty (max. 32 GB). Hlavní fotoaparát má rozlišení 8Mpx a zvládne nahrávat video ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Přední selfie kamerka disponuje 5Mpx rozlišením.

Jedná se také o vůbec první smartphone na českém trhu, který se pyšní technologií prostorového zvuku Dolby Atmos. Výbavu uzavírá 2900mAh baterie, FM rádio, WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS.

 

Lenovo A7000 bude u vybraných internetových prodejců dostupný od poloviny května za sympatickou cenu 4 999 Kč včetně DPH. Jako dárek obdrží navíc každý uživatel kryt telefonu, ochrannou fólii displeje a sluchátka, které jsou již součástí balení.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.