TOPlist

NVIDIA a Opera spojují své síly: Dočkáme se konečně plnohodnotného internetu?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

NVIDIA a Opera spojují své síly: Dočkáme se plnohodnotného internetu?Není tomu tak dávno, co jsme vám podrobně představili novou řadu čipsetů NVIDIA Tegra, které byly vyvinuty speciálně pro mobilní zařízení běžící na Windows Mobile a Windows CE. Novinkou je ale oznámení spolupráce NVIDIA Corporation se společností Opera Software, které nyní společně pracují na optimalizaci mobilního internetu v podání Opery Mobile 9.5 pro již zmíněný čipset NVIDIA Tegra.

A že je spolupráce opravdu v plném proudu, dokazuje i nedávno zveřejněné video, ve kterém můžete vidět prototyp zařízení s čipsetem Tegra, na kterém běží jedna z prvních verzí speciálně optimalizovaného webového prohlížeče Opera.

Tato spolupráce nás opravdu těší a díky Tegra čipu a jeho vysoce výkonnému a zároveň energeticky úspornému ARM CPU a GeForce GPU by se prohlížení internetu na mobilních zařízeních mohlo stát opravdovým zážitkem. A jak se můžete dočíst na stánkách NVIDIE, první zařízení s tímto čipem by se měly objevit již ke konci tohoto roku!

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku Tomula
Tomula

Kapitoly článku