NVIDIA a Opera spojují své síly: Dočkáme se konečně plnohodnotného internetu?

NVIDIA a Opera spojují své síly: Dočkáme se plnohodnotného internetu?Není tomu tak dávno, co jsme vám podrobně představili novou řadu čipsetů NVIDIA Tegra, které byly vyvinuty speciálně pro mobilní zařízení běžící na Windows Mobile a Windows CE. Novinkou je ale oznámení spolupráce NVIDIA Corporation se společností Opera Software, které nyní společně pracují na optimalizaci mobilního internetu v podání Opery Mobile 9.5 pro již zmíněný čipset NVIDIA Tegra.

A že je spolupráce opravdu v plném proudu, dokazuje i nedávno zveřejněné video, ve kterém můžete vidět prototyp zařízení s čipsetem Tegra, na kterém běží jedna z prvních verzí speciálně optimalizovaného webového prohlížeče Opera.

Vývojová verze Opery na zařízení s čipem NVIDIA

Tato spolupráce nás opravdu těší a díky Tegra čipu a jeho vysoce výkonnému a zároveň energeticky úspornému ARM CPU a GeForce GPU by se prohlížení internetu na mobilních zařízeních mohlo stát opravdovým zážitkem. A jak se můžete dočíst na stánkách NVIDIE, první zařízení s tímto čipem by se měly objevit již ke konci tohoto roku!

Zdroj: tisková zpráva

Tomula

2 komentáře

  1. Standa (neregistrovaný)

    Přívlastek vysoce výkonný a energeticky úsporný měla i předchozí nVidia GoForce 5500. Jaká je skutečnost ví většina. Těmto lhářům a zlodějům se radši vyhnout.

  2. jenda.69 (neregistrovaný)

    Tak moc extrémně plynulý mi to podle videa nepřijde… A taky jsem nepochopil, k čemu je dobrý to vlnění „jako vlajka“

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *