Nubia Z5: ZTE připravuje bílý elegán s 5″ displejem a Androidem

Čínská společnost ZTE možná nepatří mezi ty nejznámější ve světě chytrých zařízení, o to více se ale snaží přilákat nové uživatele na elegantní design a konkurenceschopný hardware. Chytrý telefon s názvem Nobia Z5 sice nebyl ještě oficiálně představen, na internetu se však šušká, že se bude jeho odhalení v Číně konat ještě tento měsíc.

Vybaven pětipalcovým displejem s fullHD rozlišením se zařadí do rodiny takzvaných „tabletofonů“, ve výbavě údajně nebude chybět ani 13Mpix fotoaparát, 2 GB RAM a ZTE nešetřili ani na procesoru – Nubia Z5 dostane do vínku čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Spolu s dvojicí stereo reproduktorů se podařilo Číňanům veškerý hardware vměstnat do konstrukce tenké 7,6 milimetrů. Dostupnost na českém trhu zatím bohužel nelze ani předpovídat.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku