Domů » Bleskovky » Nubia Z5 mini se v ČR začne prodávat během listopadu, cena nepřekročí 9 000 Kč

Nubia Z5 mini se v ČR začne prodávat během listopadu, cena nepřekročí 9 000 Kč

České zastoupení společnosti ZTE v těchto dnech jedná s velkoobchodními partnery o zařazení prvního přístroje prémiové řady Nubia do předvánoční nabídky. Model Nubia Z5 mini by se na pultech tuzemských prodejců se spotřební elektroniky a ve vybraných e-shopech měl objevit v průběhu listopadu za cenu nepřesahující 9 000 Kč včetně DPH.

 

Nubia Z5 mini nabídne 4,7“ IPS displej od společnosti Sharp s HD rozlišením, vysokým kontrastem a dobrými pozorovacími úhly. Srdcem přístroje je čtyřjádrový procesor Qualcomm S4 Pro (1,5 GHz pro každé jádro) doplněný GPU Adreno 320. Operační pamět činí 2 GB RAM, úložný prostor pak 16 GB (lze jej dále rozšířit paměťovými kartami microSD až do 32 GB). Telefon podporuje také NFC a LTE.

   

Pro fotografování je připraven 13Mpx fotoaparát s možností záznamu videa ve fullHD rozlišení a přední kamerkou s nadstandardním rozlišením 5Mpx. Kapacita baterie je 2 300 mAh. Na dobré úrovni je i dílenské zpracování, jen bychom vzhledem k označení „mini“ očekávali o něco kompaktnější rozměry a nižší hmotnost.

Videopohled na předprodukční verzi modelu Nubia Z5 mini

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Měl jsem ji v ruce, pěkný stroj, který stále působí jakž takž kompaktně i přesto, že disponuje 4,7″ displejem (i když nazývat tohle „mini“…). Čínská verze bohužel trpí zhoršeným příjmem signálu v některých 3G sítích (resp. se v místech se slabým pokrytím 3G signálem nepřepíná na 2G a je třeba to udělat manuálně, jinak si uživatel nezavolá), tak snad na tom ZTE zapracovalo, času na to měli dost (v ČLR se tenhle stroj začal prodávat už v červenci, verze pro svět má drobně jiný HW, zejména v oblasti anténních modulů – podpora TD-SCDMA není potřeba a naopak byla přidána podpora LTE).

  2. FenixCZE (neregistrovaný)

    Mě by celkem zajímala jestli i tahle společnost bude mít fanouškovskou základnu na XDA developers a budou se dělat custom rom , zda li pude root. Jelikož na svém LG P970 mám root a Android 4.3 jsem jenom příznivcem těchto uprav a noví telefon si vybírám podle XDA a komunity :D

  3. Antme (neregistrovaný)

    Kupoval jsem telefon z Číny v červenci a už mám i MIUI a root hned jakmile mi došla domů … vlastní počeštění také :) … Tento telefon je tak skvělý jak je jeho rom …. oficiální updaty jsou dost žalostné jen teď vyčkat na lepší podporu… a hlavně doufat v CMko. a cena u nás pod 9000 …to se mi zdá až příliš velká nadsázka … říkalo se i tenkrát o ZTE BLade že přijde k nám pod cenou 3000 a první prodeje neklesli pod 4000 ….. takže… uvidíme. a co se týče problému se signálem absolutně nemám a nikdy jsem neměl…je to jen fáma vypuštěna do světa.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).