Domů » Bleskovky » Novým hitem internetu je aplikace, která váš obličej dosadí do známých filmů. Data ale tečou do Číny

Novým hitem internetu je aplikace, která váš obličej dosadí do známých filmů. Data ale tečou do Číny

V Číně způsobila pozdvižení aplikace Zao, která dokáže velmi přesvědčivě nahradit obličej známých herců ve filmech tím vaším. Představena byla teprve v pátek, ale brzy se stala jednou z nejstahovanějších aplikací v čínském iOS App Store (v tom českém ji ale nenaleznete).

Podobně jako nedávno aplikace Face App však i tento počin není bez kontroverzí. Podle smluvních podmínek totiž veškerá uživatelem vygenerovaná data patří vývojářům a mají na ně permanentní, neodvolatelná, převeditelná a relicensovatelná práva, to vše samozřejmě bez nároku na odměnu pro uživatele. Za aplikací stojí společnost Momo, která provozuje sociální síť a IM komunikátor.

Dá se ještě videu věřit?

Na Zao upozornil na Twitteru Allan Xia, který sdílel půlminutový klip, v němž jeho obličej nahradil Leonarda DiCapria v několika filmech. Podle Allana je aplikace schopna video vygenerovat z jediné fotky. Bloomberg nicméně podotýká, že v jejich testování aplikace žádala pořídit více snímků, například s otevřenou pusou a podobně.

Aplikace nabízí jen omezený počet klipů, vaši tvář tedy nedokáže dosadit do jakéhokoliv videa. Podle odborníků je tak zřejmě její umělá inteligence vycvičena speciálně pro několik vybraných videí. I tak jde však o velmi zajímavý počin, neboť výsledná videa působí opravdu přesvědčivě. Opět se tak oživila debata o tom, že se neodvratně blíží doba, kdy videa přestanou být důvěryhodným důkazním prostředkem. Když i zdarma dostupné mobilní aplikace dokáží dosáhnout takto kvalitních výsledků, je jasné, že profesionální software dokáže vše posunout ještě o úroveň dál.

Takhle funguje aplikace, která váš obličej dosadí do nejrůznějších filmových scén

Vraťme se ale ještě k problematice podmínek aplikace. Vývojáři v reakci na kritiku slíbili, že uživatelská data bez souhlasu nevyužij na nic jiného, než zdokonalení aplikace. Uživatelům také přibyla možnost odstranit svá data z čínských serverů. Zejména v souvislosti s Čínou je však třeba podotknout, že bát se zneužití je opravdu na místě.

Čína totiž stejně jako jiné země využívá policejní kamery se schopností rozpoznat obličeje. V případě komunistické země je však tento dohled „velkého bratra“ doveden k dokonalosti a husté pokrytí kamerami bezpečnostní složky patřičně využívají. To se ostatně ukázalo nyní při protestech v Hongkongu, kde policie vyhledává a zatýká protestující právě na základě automatické detekce obličejů na kamerových záznamech.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Krteček
Anonym
Krteček

Tak chujajej fans.. Stahovat! Vy se toho bát nemusíte.. Vaše komplet data už mají 😄

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

A haha a hahahaha aaaaa ahahahahaha ahahahaha.
🙄

tomm1k
Uživatel
tomm1k

Maminka Ti dnes nedalala prášeček ?

xzeit
Uživatel
xzeit

Ta data mají všichni velcí hráči. Google, MS a také menší hráč Apple. Takže to máš úplně jedno.

uni
Uživatel
uni

No ne úplně, dost záleží, zda je použijí proti tobě, nebo ne.

tomas
Anonym
tomas

Uni. Ako olizujú data proti tebe? A prečo myslis ze data nepouziju proti tebe všetci co ich zbierajú?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Oni už je dokonce proti němu použili.

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni: zatim je proti mě nikdo nepoužil a ani mě zrovna nenapadá, jak by je proti mě použili 😁. Tohle budu číst i za 5, 10,20 let a furt NIC nebude.

tom a s
Anonym
tom a s

Ako požijú

uni
Uživatel
uni

xzeit: J, žij si v tom dál.

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni: jako vždy, kecy bez argumentů /důkazů.

Tomáš
Anonym
Tomáš

To je argument? Čína je svinstvo nejvyššího kalibru. Strávil jsem tam 8 měsíců a nikdy více. Nějak moc těm komunistům lezeš do ři*ti a absolutně nic o tom nevíš.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

A tomu říkáte argument?

Tomáš
Anonym
Tomáš

Vzhledem ke gaučovým znalostem a zkušenostem většiny Čechů ano. Je to argument.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tak to je vostrý.

tomas
Anonym
tomas

Tomas. V cine bolo dievčatko ktoré byvalo na odlahlom mieste na dedine. Spojenie s mestom tam zabezpecoval vlak. Keďže bol nevyuzity tak ho zrusili. Ale zistilo sa ze to dievčatko chodi do školy tým vlakom a keďže ho zrusili tak sa nevedelo dostať z dediny do školy. Vlada koli dievčatku naspet zprevadzkovala trat. Len tolko k tvojim skusenostiam a skusenostiam iných…

lukass71
Uživatel
lukass71

tomas: To je sladky hele:) Asi to tam fakt je proste paradise and rainbows:)))

Janek
Anonym
Janek

Kam tečou data? No přece tam kde je nejvíce potřebují a to jsou špionážní ústředny všech států, a kdy je použijí, až se jim to bude hodit do krámu. Stačí jen málo, nesouhlasit se zločinými metodami , s kritikou vlády či pouze mít svůj rozum. A je naprosto jedno zda se jedná o komunisty, demokraty či jiné objekty, pokud bude jejich zájem soustředěn na konkrétní osobu, či skupinu osob, vždy použijí mocenské prostředky včetně údajů zjištěných že služeb internetu. ( A hele, už jsem v hledáčku)!

Janek

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Máte pravdu, už jste v hledáčku.

tomm1k
Uživatel
tomm1k

Z jakého to je prosímtě filmu ? Chtěl bych to vidět pls :-)