Domů » Bleskovky » Nový systém, nové emoji. Takto budou vypadat smajlíci v Androidu 12

Nový systém, nové emoji. Takto budou vypadat smajlíci v Androidu 12

Bez emoji si dnes už jen těžko dokážeme představit konverzaci. Jednoduché grafické ikonky často vydají za spoustu slov a dodávají strohému psanému projevu ty správné emoce. Ačkoli jsou kódy pro jednotlivé smajlíky unifikované napříč všemi systémy, každý z nich je zobrazuje trochu jinak. V Androidu 12 se dočkají upraveného vzhledu, který řadu z nich výrazně zjednodušuje.

Android 12 beta 1 emoji updated feed 1000x500 width 1000
Nových emoji je přes 380

Změnou si v betaverzi Androidu 12 prošlo přes 380 emoji, což je úctyhodný počet. Většina z nich se nese v duchu mírných úprav a zjednodušení. Na serveru Emojigraph se detailně věnovali každému z nich.

Face with Medical Mask original
Emoji s rouškou se už nemračí

Nás ovšem nejvíce zaujala nová podoba injekční stříkačky (nově bez červené tekutiny uvnitř), veselejší smajlík s rouškou či chytrý telefon, který mnohem více připomíná iPhone.

Stejně jako Android 12, ani design emoji není prozatím finální a může se ještě proměnit. Obzvláště u emoji chytrého telefonu bychom očekávali, že Google nasadí podobu, která bude více připomínat Android.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Máte pravdu pane Chrobok je mnohem důležitější napsat článek jakej budou mít design nový emoji hovínka, než se alespon otřít o prestižní vyhlášení TIPA Awards 2021. Jistě vás to jako fotografickýho nadšence nezajímá. A stejně tak, proč by vás mělo zajímat to, kdo vyhrál v kategorii „best photo smartphone“. Bud jste neuvěřitelní ignoranti, nebo neuvést výrobce telefonu, kterej vyhrál je doslova záměr. BVýrobce vám asi nesype a tak vás nezajímá. Smutné, amatérské, ubohé.

  2. Tak než se 12 masově rozšíří, tak to si ještě chvíli počkáme…
    Každej nemění mobil co rok…

  3. Tak kde je ta typicka letka, ktera se posmiva kazdemu iOS updatu, kdyz se pridaji 2 emoji navic :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).