Nový směr virtuální reality? Panasonic vyvinul VR brýle s podporou HDR – SMARTmania.cz

Nový směr virtuální reality? Panasonic vyvinul VR brýle s podporou HDR

Panasonic 2020 VR brýle 1

S blížícím se spuštěním komerčního provozu mobilních telekomunikačních sítí páté generace (5G) se očekává i příchod celé řady nových služeb, v nichž najdou uplatnění i VR brýle. Společnost Panasonic ve spolupráci s Kopin Corporation, vyvinula pro nový model brýlí vysoce kvalitní displejovou jednotku. Nové brýle obsahují kromě displejů od Panasonic také technologií zpracování signálu původně vyvinutých pro televizory a přehrávače Blu-ray, akustickým systémem od Technics a optickými technologiemi z platformy digitálních fotoaparátů LUMIX.

Panasonic 2020 VR brýle 2

Panasonic tak vyvinul kompaktní a lehké VR brýle s kvalitním obrazem a realistickým zvukem. Podoba s klasickými brýlemi by měla eliminovat pocit úplného odříznutí od reality, který současné VR brýle navozují. Micro OLED displeje zajišťují přirozený a plynulý obraz bez tzv. screen door effect, což je optická vada displejů, kdy jsou v obraze okem vidět jemné linky oddělující jednotlivé pixely.

Panasonic 2020 VR brýle 3

Na více informací je Panasonic prozatím skoupý. O dostupnosti a případné ceně nepadla ani zmínka, nicméně se dá předpokládat, že se minimálně se současnými VR headsety srovná, pravděpodobně je však překoná.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku