Nový Samsung Omnia II s WVGA a 8.1 MPx fotoaparátem se představuje

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Nový Samsung Omnia II s WVGA a 8.1 MPx fotoaparátemTak to vypadá to, že se legendární Samsung Omnia v brzké době dočká svého nástupce, kterým by se měl stát nový model s označením GT-I8000 (Omnia II). V současné době ještě nebyla zveřejněna finální specifikace, ale některé parametry už přece jenom známe. Velkým lákadlem bude bezesporu WVGA displej s rozlišením 480×800px a úhlopříčkou 3.7″, což je opravdu pořádná plocha. Displej bude vyráběný technologií AMOLED, která zajistí mnohem lepší čitelnost na přímém slunečním světle a nižší energetickou náročnost. Dalším lákadlem bude fotoaparát s rozlišením 8.1 MPx, autofocusem a duálním LED bleskem. Omnia II zvládne nahrávat také video ve VGA rozlišení při 30 snímcích za vteřinu.

Srdcem přístroje bude zatím nespecifikovaná čipová sada od Qualcommu, dočkáme se podpory UMTS/HSDPA, Wi-Fi i Bluetooth a chybět nebude ani GPS modul pro navigaci. Operační paměť RAM by měla mít kapacitu 256 MB, vnitřní FlashROM nabídne klasických 512 MB, ale je nutné počítat s tím, že alespoň polovinu si obsadí samotný operační systém. Uživatelskou paměť Omnia II zvládne rozšířit díky podpoře microSD(HC) karet.

-

Zatím není jasné, kdy se zařízení dostane do prodeje a zda se dočkáme Windows Mobile 6.1, nebo nové verze 6.5. Výrobce do systému integruje zcela nové uživatelské prostředí s 3D rotační krychlí, kterou si můžete prohlédnout na videu. Pod displejem se bude nacházet buď nějaký zvláštní typ D-padu nebo malý touchpad, z uniklého obrázku to zatím není příliš patrné a na videu tento prvek zatím schválně schovávají. Oficiální premiéry by se Omnia II měla dočkat už 15. června.

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku