Domů » Bleskovky » Nový periskopický fotoaparát od Oppo má pohyblivé čočky pro plynulé zoomování

Nový periskopický fotoaparát od Oppo má pohyblivé čočky pro plynulé zoomování

Čínská společnost Oppo je ve světě mobilních zařízení poměrně velký inovátor, v poslední době se soustředí především na technologie v oblasti rychlého nabíjení a fotoaparátů. Z druhého jmenovaného šuplíku teď vylovila novou technologii, která ve svém fotomodulu využívá pohyblivých čoček k plynulému zoomování.

oppo 1

Nový fotomodul od Oppo zvládne plynule zoomovat

Oppo prozatím představilo samotnou technologii, tudíž zatím ještě neznáme ani jméno fotomodulu, ani případný termín uvedení na trh. Z konstrukčního hlediska se jedná o periskopickou kamerku, kterou tvoří optický hranol a dalších sedm optických členů. Některé z nich jsou pohyblivé, což umožňuje měnit ohniskovou vzdálenost od 85 do 135 mm (přepočtenou na 35mm ekvivalent). Světelnost objektivu se podle přiblížení pohybuje mezi f/3.3 a f/4.4.

oppo 1 1

Nedílnou součástí nové kamerky bude i vlastní 32Mpx snímač a vlastní algoritmy pro zpracování obrazu. Fotoaparát bude využívat Quad Bayer filtru, tudíž z něj „polezou“ 8 megapixelové obrázky. Zatím neznáme ani fyzickou velikost snímače, ani velikost čoček, budeme-li však uvažovat 26mm objektiv, můžeme se těšit na plynulé 3,3 až 5,2násobné přiblížení (hybridní zoom až 11×). Oppo také vyvinulo speciální 16bitový ovladač, který se má starat nejen o přesný pohyb pohyblivých čoček, ale i o automatické ostření a optickou stabilizaci.

oppo 2

Je možné, že se s tímto fotomodulem setkáme již brzy v chystaném smartphonu Oppo, který se objevil v záznamech čínské certifikační agentury TENAA. Pravděpodobně bude spadat do řady Reno, nabídne 6,5“ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, 5G konektivitu a 3 945mAh baterií.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).