Nový patent Nokie týkající se designu možná odhaluje některou z chystaných Lumií

Na internetu se objevuje čím dál více spekulací ohledně dalších modelů řady Lumia používajících operační systém Windows Phone. Dočkat bychom se měli několika zařízení útočících na střední třídu, avšak také nové vlajkové lodi honosící se 41Mpx fotoaparátem PureView, který se zatím objevil jen u Nokie 808 PureView (recenze). Nová Nokia s kódovým označením Catwalk kromě kvalitního fotoaparátu nabídne také hliníkovou konstrukci a konečně bychom se mohli dočkat nějaké větší obměny v designu, který se s posledními modely Nokia Lumia již stává mírně okoukaným.

   

Nově zaregistrovaný patent finského výrobce ukazuje, jak pravděpodobně některé ze zařízení bude vypadat a není vyloučeno, že se jedná právě o chystanou vlajkovou loď Catwalk. Podle obrázků se Nokia nerozhodla jít cestou co nejtenčího telefonu, avšak oproti dřívějším zvyklostem můžeme pozorovat lehce zkosená záda. Předek telefonu je naopak naprosto plochý, což je také změna oproti dosavadním zvykům, kdy se sklíčko displeje lehce snižovalo směrem ke hranám. Jak v poslední době často slýcháváme, představení přístroje/přístrojů se možná dočkáme už na veletrhu MWC v Barceloně, ale stejně tak se nevylučuje, že Nokia premiéru nových zařízení nechá až na samostatný event.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku