Domů » Bleskovky » Nový Microsoft Edge založený na Chromiu je dostupný pro každého

Nový Microsoft Edge založený na Chromiu je dostupný pro každého

Internetový prohlížeč Microsoft Edge čeká velká proměna – v Redmondu pracují na zbrusu nové verzi, která vymění vykreslovací jádro EdgeHTML za rozšířenější Chromium. Před nedávnem se na internetu objevila interní testovací sestavení, z nichž jsme si jedno vyzkoušeli i my, nyní Microsoft dává oficiálně nový Edge k testování všem.

ms

Dnes na Windows 10, brzy na starších Windows a na macOS

Prohlížeč si můžete stáhnout na této adrese, prozatím jsou k dispozici dvě verze lišící se frekvencí aktualizací:

  • Canary Channel bude aktualizován takřka denně, takže budete součástí progresu, což s sebou může přinést nestabilitu a možné problémy
  • Dev Channel bude aktualizován na týdenní bázi, takže změny budou přibývat pomaleji, ale budou lépe otestované
  • Beta Channel ještě není dostupný, jakmile bude, bude se jednat o nejstabilnější testovací verzi, která bude updatována každých šest týdnů. Microsoft slibuje příchod Beta Channelu brzy

edge

Z Microsoft Edge se rodí svižný a moderní prohlížeč, zatím mu však oproti konkurenci chybí funkce, které obsahuje stabilní verze obsažená ve Windows 10. Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore v blogovém příspěvku uvedl, že tyto funkce dorazí později, stejně jako jazykové balíčky (čeština zatím podporována není). Dá se však předpokládat, že se ale nevrátí funkce, které Microsoft z jádra Chromium „vypreparoval“.

Prozatím je nový Microsoft Edge dostupný pouze pro Windows 10 (včetně S Mode!), v blízké budoucnosti jej však bude možné testovat i na Windows 7, 8, 8.1 a dokonce i na macOS. Kdy je v plánu vydání ostré verze, zatím Microsoft neuvádí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments