Domů » Bleskovky » Nový Microsoft Edge založený na Chromiu je dostupný pro každého

Nový Microsoft Edge založený na Chromiu je dostupný pro každého

Internetový prohlížeč Microsoft Edge čeká velká proměna – v Redmondu pracují na zbrusu nové verzi, která vymění vykreslovací jádro EdgeHTML za rozšířenější Chromium. Před nedávnem se na internetu objevila interní testovací sestavení, z nichž jsme si jedno vyzkoušeli i my, nyní Microsoft dává oficiálně nový Edge k testování všem.

ms

Dnes na Windows 10, brzy na starších Windows a na macOS

Prohlížeč si můžete stáhnout na této adrese, prozatím jsou k dispozici dvě verze lišící se frekvencí aktualizací:


  • Canary Channel bude aktualizován takřka denně, takže budete součástí progresu, což s sebou může přinést nestabilitu a možné problémy
  • Dev Channel bude aktualizován na týdenní bázi, takže změny budou přibývat pomaleji, ale budou lépe otestované
  • Beta Channel ještě není dostupný, jakmile bude, bude se jednat o nejstabilnější testovací verzi, která bude updatována každých šest týdnů. Microsoft slibuje příchod Beta Channelu brzy

edge

Z Microsoft Edge se rodí svižný a moderní prohlížeč, zatím mu však oproti konkurenci chybí funkce, které obsahuje stabilní verze obsažená ve Windows 10. Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore v blogovém příspěvku uvedl, že tyto funkce dorazí později, stejně jako jazykové balíčky (čeština zatím podporována není). Dá se však předpokládat, že se ale nevrátí funkce, které Microsoft z jádra Chromium „vypreparoval“.

Prozatím je nový Microsoft Edge dostupný pouze pro Windows 10 (včetně S Mode!), v blízké budoucnosti jej však bude možné testovat i na Windows 7, 8, 8.1 a dokonce i na macOS. Kdy je v plánu vydání ostré verze, zatím Microsoft neuvádí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tray1
Anonym
Tray1

Funguje velmi dobře a je velmi rychlý.
UI je dokonce příjemnější, než Chromu.

Karle
Uživatel
Karle

Až mu začnou fungovat synchronizace, bude fajn. Snad ho MS nějak nedomrší.

Jan Havel
Anonym
Jan Havel

„Safe browsing“ na prvnim miste zni ponekud usmevne :) … Ale jak se dotazuji na twitteru uzivatele zajimalo by mne co skutecne odstranili a co nahradili za vlastni alternativu .. nekterych veci by byla trochu skoda.

Tray1
Uživatel
Tray1

Teď jsem přesně ten příspěvek s vypsanými odstraněnými či nahrazenými věcmi na Twitteru viděl. Pokusím se jej najít. ?

Tray1
Uživatel
Tray1

TU jsem to hodil ?
„Services we replaced or turned off“
[odkaz]

Jan Havel
Anonym
Jan Havel

Nemusel sis delat skodu, ten obrazek je v clanku ;) … ale kdyz uz jsi v tom tak ted podbarvi treba modre polozky, co vymenili za svy funkce a cervene co odstranili uplne :)