Nový MacBook Air jde do předprodeje. K prvním zájemcům se dostane už příští týden

macbook air clanek

Apple před měsícem představil nový čipset Apple M2 a nasadil jej do dvou notebooků –13″ MacBooku Pro a zbrusu nového MacBooku Air. Zatímco první zmíněný je již nějakou dobu v prodeji, zájemci o zajímavější MacBook Air si musí počkat o něco déle. Dnes startují předobjednávky.

MacBook Air s čipem Apple M2 se oproti svému předchůdci liší v mnoha věcech – kromě výkonnějšího procesoru dostal tenčí i lehčí tělo a větší displej s tenčími rámečky i výřezem pro Full HD kameru s funkcí Center Stage. Dále nechybí podpora magnetického nabíjení MagSafe, delší výdrž, podpora rychlého nabíjení a přepracované audio se čtyřmi reproduktory. Kvůli těmto novinkám Apple cenu svého základního přenosného počítače navýšil, avšak v prodeji ponechal i první generaci s procesorem Apple M1 za původní cenu začínající na 29 990 korunách.

MacBook Air 2022 Apple M2
Přehled novinek MacBooku Air (2022)

Nový MacBook Air s procesorem Apple M2 startuje na ceně 36 990 korun – za tyto peníze je k mání ve variantě s 8jádrovým procesorem a 8jádrovou grafikou, 8 GB jednotné paměti a 256GB SSD. V nabídce je i lépe vybavená varianta s 8jádrovým procesorem, 10jádrovou grafikou, 8 GB jednotné paměti a 512GB úložištěm, za kterou si Apple řekne o 45 990 korun. V konfigurátoru lze počítač dovybavit až 24 GB jednotné paměti a 2TB SSD, avšak v takovém případě si připravte částku 75 990 korun.

macbook

Předprodej nového MacBooku Air bude zahájen dnes ve 14:00 (předobjednat si jej můžete například u MobilPohotovosti), k prvním zájemcům se dostane již příští pátek 15. července. Je to paradoxně dříve než v případě zmíněné první generace, na kterou si zájemci podle webu Apple aktuálně počkají do přelomu srpna a září.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku