Nový iPad Pro vyžaduje novou klávesnici. Do původní Magic Keyboard se nevejde

Apple Magic Keyboard 2020 04

Apple v minulém týdnu představil několik nových zařízení (a služeb), mezi nimi i novou generaci tabletu iPad Pro. Opět jsme se dočkali dvou velikostí, přičemž kontroverznější je větší 12,9“ model. Proč?

Nový tablet = nová klávesnice

K minulé generaci iPadu Pro Apple představil „revoluční“ klávesnicový kryt Magic Keyboard, který tablet nejen chrání, ale hlavně mu přidává stojánek, klávesnici, touchpad a sekundární USB port. Toto příslušenství stojí nekřesťanských 9 999 korun (u 12,9“ modelu), a pokud máte v plánu svůj tablet upgradovat na novější model, budete muset tyto peníze vynaložit znovu. Původní Magic Keyboard totiž není s novým iPadem Pro (12,9“) kompatibilní.

ipad pro 2020 2

Pravděpodobně kvůli nasazení nového miniLED displeje byl totiž Apple nucen o půl milimetru navýšit tloušťku přístroje, a jelikož původní klávesnice neposkytovala v zavřeném stavu ani minimální vůli, nový tablet do staré klávesnice jednoduše nezavřete. Naopak nová verze Magic Keyboard již byla upravena tak, aby byla kompatibilní jak s letošní verzí, tak s modely z let 2018 a 2020.

Dobrou zprávu máme alespoň pro majitele 11“ iPadu Pro. Pokud plánujete upgrade na nejnovější model, můžete použít původní klávesnici, neboť tento tablet mezigeneračně rozměry nezměnil.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku