Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Nový iPad Pro nabídne unikátní technologii. Kdy se dočkáme představení?

Nový iPad Pro nabídne unikátní technologii. Kdy se dočkáme představení?

Po představení letošních iPhonů se spekulovalo, zda Apple ke konci letošního roku neuspořádá ještě jednu tiskovou konferenci věnovanou profesionálním zařízením. Byla však pouze potichu představena sluchátka AirPods Pro a dalších zařízení jsme se nedočkali. Očekávali jsme například nový iPad Pro, ten by však podle nejnovějších informací serveru Bloomberg měl dorazit až počátkem příštího roku.

ipad pro

Apple bude údajně chtít z příštího iPadu Pro udělat okno do světa rozšířené reality, má totiž obsahovat vystouplý fotomodul se dvěma fotoaparáty s doprovodnými senzory, které se mají postarat o snímání okolí ve 3D. Díky tomu má být možné iPadem naskenovat objekty, lidi nebo prostory ve 3D a dále s nimi pracovat. Podobný senzor bychom měli vidět i v iPhonech, zřejmě už v příštím roce.

Náhlavní souprava pro AR až za tři roky

Apple má s rozšířenou realitou velké plány, dokonce připravuje vlastní náhlavní soupravu a brýle, s nimi se ale patrně setkáme později. Podle Bloombergu by měl být AR headset dostupný až v roce 2022, AR brýle o rok později.

iPad Pro 2020
Takto by mohl vypadat nový iPad Pro (zdroj: Benjamin Geskin)

V roce 2021 má prý Apple začít oslovovat vývojáře, aby pomohli vytvářet pro nově vzniklou platformu software. Počítá se zejména s hraním her, sledováním videa a virtuálním meetingům. Náhlavní souprava má disponovat displeji s vysokým rozlišením (pravděpodobně 8K) a má vypadat podobně jako Oculus Quest.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments