Nový iMac s čipem M3 přijde příští rok, tvrdí uznávaný analytik – SMARTmania.cz

Nový iMac s čipem M3 přijde příští rok, tvrdí uznávaný analytik

Počítač Apple iMac
  • Analytik Ming-Chi Kuo očekává představení nového 24″ iMacu v příštím roce 
  • Osazen má být čipem M3, který přinese vyšší výkon a větší efektivitu 
  • Zprávy se shodují s předchozími informacemi od Marka Gurmana z agentury Bloomberg 
  • Spekuluje se také o větším 32″ iMacu, kterého bychom se mohli dočkat na podzim 2024 

Apple nový 24″ iMac nejspíše opravdu vypustí v příštím roce. Zprávu, která se nedávno objevila v newsletteru Marka Gurmana z agentury Bloomberg, nyní potvrzuje i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ačkoliv Kuo nespecifikoval čip, na kterém nový stroj poběží, Gurman tvrdí, že se má jednat o čip M3. Ten má disponovat osmi grafickými jádry a deseti CPU jádry. 3nm výrobní proces má přinést ještě lepší efektivitu i výkon.

Aktuální iMac je z roku 2021 a běží na čipech M1, a ačkoliv některé weby stále očekávají iMac s čipem M2 ještě letos, v aktuální situaci už je to velmi nepravděpodobné. Kuo i Gurman se shodují na variantě, kdy Apple čip M2 u iMacu přeskočí a přejde až k novému čipu M3 v rámci příštího roku.

imac 2021 4
iMac v roce 2021 zamířil do prodeje v mnoha zářivých barvách. Design nové generace je zatím pouze předmětem spekulací

Vyplatí se čekat na 32″ iMac?

V nabídce Applu už delší dobu chybí také nějaký větší iMac, než je zmíněných 24″, ale i to by se mělo brzy změnit. Podle dřívější zprávy Marka Gurmana se již usilovně pracuje na 32″ stroji, který po několika letech opět nabídne znatelně větší monitor. Opět se očekává osazení čipem s 3nm technologií, ale časové odhady v tomto případě hovoří až o závěru roku 2024. Kuo dokonce uvádí až rok 2025.

Úhlopříčka displeje většího modelu ale stále není zřejmá. Gurman zmiňuje 32″, ale mluví se i o 30″ nebo jen 27″. V nabídce by kromě základních modelů v sytých barvách měly být i profesionální stroje s přídomkem Pro, které uvidíme jen v šedém nebo stříbrném odstínu. Na přesné informace si ale ještě budeme muset počkat.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku