Domů » Články » Nový čínský výrobce WM zařízení DEC a jeho první model M5

Nový čínský výrobce WM zařízení DEC a jeho první model M5

Nový čínský výrobce WM zařízení DEC a jeho první model M5Pokud máte obavy, že jen my v Evropě jsme v poslední době zavaleni komunikátory s minimálním množstvím hardwarových tlačítek, tak vás mohu uklidnit. Situace v Číně je velmi podobná a obrázek nám o tom pomáhá dotvářet nové Pocket PC od příliš neznámého výrobce DEC. Model M5 se podařilo ukořistit redaktorům čínské verze serveru Engadget, tak se na něj nyní pojďme blíže podívat. Hned na úvod prozradím, že se nejedná o žádné extrémně výkonné zařízení, ale o další tuctovku se standardní výbavou.

Zařízení se bude prodávat v bílé barvě a na přední straně nenajdeme žádný výstupek, který by nějak narušoval rovinu krytu. Displej nabídne širokoúhlé rozlišení WQVGA (240×400px) a úhlopříčku 3,2″. Pod ním je ukryto několik senzorových tlačítek, jejichž středová část je velmi zajímavě řešena. Tlačítko uprostřed vás vždy navrátí na hlavní obrazovku a nelze jej tedy používat jako potvrzovací klávesu. Senzorové šipky okolo využijete pro pohyb v operačním systému a samozřejmě je zde i dvojice tlačítek pro příjem a ukončení hovoru. Na levém boku zařízení je pouze dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti, pravá hrana ukrývá vystouplou spoušť fotoaparátu.

- - -

Příjemné je osazení procesorem Marvell PXA310, který je taktovaný na 624 MHz. Výrobce zatím neuvádí, zda bude později dostupný upgrade na Windows Mobile 6.5, do prodeje se totiž M5 chystá vyrazit se staršími Windows Mobile 6.1. Na zadní straně najdeme 3 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a možností záznamu videa v QVGA rozlišení. Vzhledem k podpoře sítí EVDO/CDMA bychom si s ním telefonování v Evropě příliš neužili (zařízení je určené pouze pro tamní trh). Výbavu završuje GPS modul s funkcí A-GPS, bezdrátové Wi-fi a Bluetooth a nezapomnělo se ani na pohybový senzor.

- -

Zdroj: Endgadget China (via WMPowerUser)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Tak mi ani není líto, že se s tímto zařízením nebudeme moci setkat. Vypadá hezky, ale ta virtuální tlačítka budou nepochybně příšerná. Nad procesorem bych nejásal. Výkon bude stejný, jako u 528MHz Qualcommů, jenomže nenabídne podporu OpenGL ES (která ale v praxi stejně k ničemu není).

  2. RDT: ako pises.. podpora openGL ti je nanic pokial nemas touch flo 3D a hruby vykon procesoru marvell vs. qualcomm vyznieva jednoznacne v prospech marvellu. Cize Jirko ma pravdu. Je to urcite +. Druha vec je ze vacsine uzivatelov co si kupuju image telefon s WM je to uplne jedno.

  3. RDT: Tak výkon naštěstí nebude stejný jako u Qualcommu. Kdo kdy měl zařízení jak s Marvellem, tak s Qualcommem, tak ví, jaký je mezi tím rozdíl.

  4. to je brzy prejde, az si uvedomi ze konkurencni cinske firmy vyrabi levneji lepsi telefony protoze nemusi platit za predrazenou licenci …. treba huawei Android … nebo Lenovo OPhone …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).