Nový čínský výrobce WM zařízení DEC a jeho první model M5

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Nový čínský výrobce WM zařízení DEC a jeho první model M5Pokud máte obavy, že jen my v Evropě jsme v poslední době zavaleni komunikátory s minimálním množstvím hardwarových tlačítek, tak vás mohu uklidnit. Situace v Číně je velmi podobná a obrázek nám o tom pomáhá dotvářet nové Pocket PC od příliš neznámého výrobce DEC. Model M5 se podařilo ukořistit redaktorům čínské verze serveru Engadget, tak se na něj nyní pojďme blíže podívat. Hned na úvod prozradím, že se nejedná o žádné extrémně výkonné zařízení, ale o další tuctovku se standardní výbavou.

Zařízení se bude prodávat v bílé barvě a na přední straně nenajdeme žádný výstupek, který by nějak narušoval rovinu krytu. Displej nabídne širokoúhlé rozlišení WQVGA (240×400px) a úhlopříčku 3,2″. Pod ním je ukryto několik senzorových tlačítek, jejichž středová část je velmi zajímavě řešena. Tlačítko uprostřed vás vždy navrátí na hlavní obrazovku a nelze jej tedy používat jako potvrzovací klávesu. Senzorové šipky okolo využijete pro pohyb v operačním systému a samozřejmě je zde i dvojice tlačítek pro příjem a ukončení hovoru. Na levém boku zařízení je pouze dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti, pravá hrana ukrývá vystouplou spoušť fotoaparátu.

- - -

Příjemné je osazení procesorem Marvell PXA310, který je taktovaný na 624 MHz. Výrobce zatím neuvádí, zda bude později dostupný upgrade na Windows Mobile 6.5, do prodeje se totiž M5 chystá vyrazit se staršími Windows Mobile 6.1. Na zadní straně najdeme 3 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a možností záznamu videa v QVGA rozlišení. Vzhledem k podpoře sítí EVDO/CDMA bychom si s ním telefonování v Evropě příliš neužili (zařízení je určené pouze pro tamní trh). Výbavu završuje GPS modul s funkcí A-GPS, bezdrátové Wi-fi a Bluetooth a nezapomnělo se ani na pohybový senzor.

- -

Zdroj: Endgadget China (via WMPowerUser)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku