TOPlist

Nový 3G Smartphone odhalen – Asus P305 (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Asus P305

Již toto pondělí začíná 3GSM kongres – největší veletrh mobilních komunikací, na kterém nebudou chybět přední výrobci mobilních telefonů a těšit se můžete i na zajímavé novinky postavené na OS Windows Mobile. Letos se bude konat ve Španělsku. První vlaštovkou, která byla poodhalena ještě před zahájením 3GSM kongresu, je Smartphone Asus P305. Ten na sebe upoutává hlavně díky podpoře 3G sítí !

P305 nabídne operační systém Windows Mobile 5.0, o typu a frekvenci procesoru zatím nebyla zmínka, v tiskové zprávě ASUSu se pouze píše, že se bude jednat o high-endový procesor, který bude bez problému zvládat videohovory a přenosy dat v 3G sítích. S komunikací přes Skype by také neměl být problém. Rozlišení displeje zatím také nebylo zveřejněno, ale osobně bych odhadoval QVGA (tedy 240×320) při 65k barvách.

Z datových funkcí můžete využít ještě Bluetooth verze 1.2 či Infraport, Wi-Fi bohužel chybí. Slot pro paměťové karty bude typu MiniSD. Nejvíce u tohoto smartphonu jistě zaujme již zmíněná podpora UMTS, nebojte se, že by nebylo možné provozovat videohovory (obrázky telefonu nejsou oficiální – kamerka na nich chybí), jak ASUS uvádí, díky tomuto Smartphonu budete moci využívat služeb sítí třetí generace naplno !

Asus P305 by se měl již brzy objevit na evropských a asijských trzích, uvidíme, jak se k němu postaví naši operátoři a zda jej do své nabídky také zařadí.

Aktualizováno 14.2.2006: Kdo by to byl čekal, že vzhled telefonu bude zcela odlišný, než jaký jsme vám ukázali původně. Francouzský server Mobinaute přinesl novou, oficiální fotografii tohoto Smartphonu. Bohužel oficiální foto je pro mě teď spíše zklamáním, dost mě překvapila véčková konstrukce a celkově na mě P305ka působí mnohem všedněji, než tomu bylo z neoficiálních konceptů. Po HW stránce zůstává vše při starém.


Oficiální fotografie (14.2.2006)              Starší, neoficiální koncept
 Oficiální foto

neoficiální koncept

 

Zdroj: MSmobiles, Mobinaute.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku