Domů » Bleskovky » Novou generaci tabletu Nexus 10 vyrobí Asus, cena bude začínat na 349 GBP

Novou generaci tabletu Nexus 10 vyrobí Asus, cena bude začínat na 349 GBP

Novou generaci referenčního tabletu Nexus 10 opět vyrobí Asus. Napovídají tomu nově uniklé fotografie z distribučních systémů. V tuto chvíli nevíme, kdy bude nový tablet představen, ale nevylučuje se, že dorazí už s Androidem 4.4. Jedním z možných termínů, kdy bychom se mohli dočkat odhalení, je 14. října, kdy by měl být „KitKat“ představen společně s novým telefonem Nexus 5 (více informací).

Spekuluje se o IPS displeji s WUXGA rozlišením (1920 x 1200 px), výkon by měl zajistit quad-core procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz pro každé jádro. Chybět nebudou ani 2 GB RAM či 16/32 GB interní paměti. Tablet by se měl vyrábět jak v levnější WiFi verzi (349 GBP, zhruba 10 700 Kč bez DPH), tak i v dražší s podporou datových přenosů přes GSM/3G/LTE. Google bude chtít s novinkou stihnout předvánoční trh, nicméně nevylučujeme, že se z počátku bude prodávat poze ve vybraných zemích skrze Google Play.

Jiří Hrma

7 komentářů

 1. jan (neregistrovaný)

  Ach boze. Ani Samsung nie je bohvieco, ale ASUS ? :/ No, som rad, ze nemam zaujem :)

 2. zipiik (neregistrovaný)

  Odhadovana specifikace se mi nezda. Ze by dalsi generace Nexu 10 byla plusminus stejna (CPU, pamet) nebo horsi (displej) jen doplnena o 3G modul, tomu se mi nechce verit.

  • Dan78 (neregistrovaný)

   Aj mne sa to nezda ale mozno koly nizsej cene bude nova generacia „horsia“. Aj rozlisenie display zmensia z 2560×1600 na 1920×1200. Potom podla HW parametrov sa jedna o Nexus 7 s vascou obrazovkou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).