Nové testovací sestavení Windows 11 přináší užitečné novinky do Microsoft Store

windows 11 surface unsplash

Microsoft před dvěma týdny oznámil dokončení vývoje velké letošní aktualizace Windows 11 (22H2) – testovací sestavení s číslem 22621 bylo prohlášeno za RTM verzi, která bude následně rozesílána výrobcům počítačů k nasazení na nově dodávané kusy. V programu Insider nicméně dál vycházejí další sestavení, byť jejich vylepšení pravděpodobně nebudou součástí velké letní/podzimní aktualizace. Aktuálně mohou Insideři testovat sestavení s číslem 25131.

Největší změnu v posledním sestavení prodělal obchod s aplikacemi, který se konečně dočkal nativní podpory ARMových procesorů. Měl by tak na nich běžet rychleji a s menší spotřebou prostředků. Microsoft Store doznal důležitou změnu také při aktualizování té které aplikace – pokud je právě spuštěna, obchod ji neaktualizuje (a nezavře) jako doposud, ale přeskočí ji s možností manuálního updatu později.

Microsoft také zjednoduší získání Android aplikaci, na které narazíte na webu – je-li aplikace součástí Microsoft Store, vyskočí na uživatele okno nabízející instalaci. Bohužel, v našich končinách zatím není tato exkluzivní novinka Windows 11 oficiálně podporovaná, takže si ji zatím nevyzkoušíme. Posledním vylepšením je vizuální proměna menu pro nákup filmů a televizních pořadů.

menu

Je možné, že se popsaných novinek dočkáme dřív než v příštím roce, jelikož samotný Microsoft Store lze aktualizovat nezávisle na celém operačním systému. Důležité však je, aby při testování nebyly nalezené žádné zásadní chyby, které by vydání mohly oddálit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku