Domů » Bleskovky » Nové přírůstky do rodiny Moto Mods: snímač zdraví a vysouvací hardwarová klávesnice

Nové přírůstky do rodiny Moto Mods: snímač zdraví a vysouvací hardwarová klávesnice

Společnost Lenovo nepředstavila na veletrhu CES žádné nové smartphony, odhalila však pod hlavičkou značky Motorola dva nové moduly pro smartphony řady Moto Z. Tyto moduly vznikly na základě loňské kampaně na Indiegogo, kde bylo možné podpořit zajímavé modulární příslušenství, Lenovo se nakonec rozhodlo vyrobit tyto moduly.

Vital Moto Mod

První modul slouží k pokročilému monitoringu zdraví, celkem zvládá měřit pět veličin – srdeční tep, dechovou frekvenci, pulsní oxymeterii, základní tělesnou teplotu a systolický a diastolický krevní tlak z prstu. Lenovo si toto příslušenství cení na vysokých 395 dolarů (asi 8 500 korun bez DPH), modul má být dostupný v dubnu.

Livermorium Slider Keyboard

Levnější a pro mnoho uživatelů vítanější příslušenství je hardwarová klávesnice, která se umí z těla telefonu v režimu na šířku vysunout a naklonit až do úhlu 60°. Klávesnice disponuje standardním rozložením kláves v pěti řadách. Toto příslušenství bude k dispozici ještě tuto zimu za přijatelných 99 dolarů (asi 2 100 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments