Nové ovladače od Nvidia pro Windows 11 zpřístupňují DLSS pro více než 100 her

nvidia hry grafika graficka karta gpu unsplash

Americká společnost Nvidia zveřejnila nové ovladače pro své grafické karty GeForce. V rámci nich zpřístupňuje technologii DLSS (Deep Learning Super Sampling) pro dalších 28 her, kterých je nyní už více než 100. Tato technologie umožňuje za pomoci umělé inteligence zvýšit rozlišení a vylepšit snímkování, aniž by došlo ke znatelnému snížení kvality obrazu.

Mezi nově podporované hry patří například titul Alan Wake Remastered, jenž přijde na trh příští měsíc. V jeho případě slibuje Nvidia až dvojnásobný nárůst výkonu ve 4K. Dále Nvidia dodává, že každá grafická karta GeForce RTX zvládne při aktivním DLSS více než 60 snímků za sekundu ve 4K, což například znamená, že karty jako RTX 2080 Ti poskočí z průměrných hodnot 70 snímků za sekundu na celých 120 snímků za sekundu.

NVIDIA September 2021 GeForce RT
Nárůst výkonu s funkcí DLSS ve hře Alan Wake Remastered u jednotlivých grafických karet

Společně s technologií DLSS má Nvidia v rukávu také technologii DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing), tedy vyhlazování hran s pomocí umělé inteligence. Na rozdíl od DLSS, které vylepšuje výkon hry, se DLAA zaměřuje na kvalitu obrazu. Podporu DLSS dostaly například tituly Alan Wake Remastered, Deathloop, Diablo II: Resurrected, Far Cry 6, Hot Wheels Unleashed, Industria, New World či World War Z: Aftermath.

Nové ovladače Nvidie s číslem 472.12 pro Windows 10 a Windows 11 můžete stahovat přímo z oficiálních stránek společnosti.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku