Cena:

Nová Nokia se čtyřmi foťáky unikla na internet. Známe i její parametry

Nokia_6.3_4

Přestože se první informace o chystaném nástupci Nokie 6.2 objevily již v dubnu loňského roku, výrobce si s jeho představením dává na čas. Blížící se odhalení nicméně signalizuje únik nových renderů, na nichž se zařízení ukazuje v celé své kráse.

Nokia_6.3_4

Zatím není jisté, jaký ponese zařízení název. V návaznosti na minulý model by mělo logicky jít o Nokii 6.3, nelze ale vyloučit, že Nokia jednu číslici přeskočí tak, aby novinka měla stejné pořadové číslo, jako ostatní modely představené v roce 2021.

Ať už ale bude název zařízení jakýkoliv, jisté je, že jeho zadní strana bude hostit čtveřici fotoaparátů, z nichž ten hlavní by dle dostupných informací měl mít rozlišení 24 Mpx. Po boku mu budou stát 12Mpx širokoúhlý objektiv, 2Mpx makro snímač a 2Mpx senzor hloubky, fotografickou výbavu pak ještě na v kapkovitém výřezu na přední straně završí 16Mpx selfie kamerka. Podobně jako u předchůdce budou všechny objektivy zadního fotoaparátu umístěny v kruhu, ven se z něj však přesune LED blesk.

Nokia_6.3_3

Přední stranu telefonu zabírá z převážné většiny 6,45palcový displej. Bohužel si výrobce neodpustil i bradu ve spodní části, která zbytečně prodlužuje již tak rozměrné zařízení – to by mělo konkrétně měřit 164,9 mm na výšku, 76,8 mm na šířku a 9,2 mm v pase.

Zatímco levý bok telefonu je osazen slotem na SIM karty a dedikovaným tlačítkem pro Google Assistant, na tom pravém naleznete odemykací tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, která se sem přesune ze zadní strany. Spodní hraně pak dominuje dobíjecí USB-C konektor a na té horní zase leckoho potěší přítomnost 3,5mm jack konektoru.

Nejistota zatím panuje ohledně hardwarové výbavy – spekulace hovoří o procesorech Qualcomm Snapdragon řady 67x, případně model 730. Základní provedení by pak mělo poskytovat 3GB operační paměti a 64 GB té interní.

Podobně jako ostatní informace o specifikacích ale prozatím i tyto berte s rezervou – většina z nich má původ v únicích z minulého jara, od nichž se mohlo mnohé změnit. Pravda by se měla ukázat nejpozději během jara letošního, nad přesným datem představení ale zatím visí otazník.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.