Domů » Bleskovky » Nové náramky k Apple Watch vybírejte pečlivě. Jinak přijdete o celé hodinky

Nové náramky k Apple Watch vybírejte pečlivě. Jinak přijdete o celé hodinky

Apple v minulém týdnu začal prodávat čerstvě představené hodinky Apple Watch Series 6, k nimž lze zakoupit nové řemínky Solo Loop. Ty jsou zajímavé tím, že neobsahují žádnou přezku; díky jejich pružnosti je jednoduše natáhnete na ruku. Důležité je však vybrat si hned při nákupu správnou velikost, což může být docela oříšek.

Nesedí vám Solo Loop? Musíte vrátit celé hodinky

Solo Loop jsou k dispozici v devíti velikostech, přičemž tu svoji si můžete vyzkoušet snadno – ze stránek Apple lze stáhnout pomůcku, kterou lze po vytisknutí a vystřihnutí přiložit k zápěstí a změřit jeho obvod. Bohužel podle poznatků některých uživatelů není tato pomůcka příliš směrodatná a náramek mnohdy přesně nesedí. Což nás přivádí k další nepříjemnosti – pokud chcete náramek vyměnit za jinou velikost, musíte jej vrátit i s hodinkami a čekat do října či listopadu na vyměněný kus.

apple watch

Takto to alespoň funguje v USA, ovšem u nás to bude při objednávkách Apple Watch z jablečného internetového obchodu podobné. Ostatní obchodníci se patrně budou řídit podle vlastních pravidel. Apple zřejmě zareagoval na kritiku své pomůcky a provedl její „upgrade“; papírový náramek se sice nezměnil, instrukce jsou však o něco podrobnější.

Oživeno

Podle informátora Jona Prossera není údajně nutné posílat celé hodinky, ale pouze nevhodně velké řemínky. Apple provede výměnu za tradiční náramek jiné velikosti v modré nebo kaktusové barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To je zase nadpis jak z blesku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).