Domů » Bleskovky » Nové krycí sklo dokáže skrýt obsah displeje před okolím

Nové krycí sklo dokáže skrýt obsah displeje před okolím

Dánský výrobce krycích skel pro chytré telefony PanzerGlass přichází s novinkou ve svém portfoliu, která kromě fyzické ochrany displeje telefonu před mechanickým poškozením dokáže také zabezpečit citlivé informace, které jsou na něm zobrazovány.

Krycí sklo PanzerGlass Privacy obsahuje filtr pro ochranu soukromí, obrazovka zařízení se tak s jeho pomocí stane prakticky nečitelnou při pohledu ze stran — jevit se bude jako zhaslá. Díky tomu jsou například přihlašovací údaje do emailu nebo k bankovnímu účtu či firemní komunikace zobrazovány jen uživateli telefonu a nikomu nepovolanému. Nové sklo výrobce by tak mělo umožnit bezpečně přistupovat k citlivým datům v autobuse, na letišti a jiných frekventovaných místech.

Zachovány jsou údajně všechny důležité vlastnosti běžných krycích skel, tedy odolnost proti nárazům a poškrábání, zachování citlivosti dotykového ovládání i čistý obraz displeje telefonu. Sklo má také matnou povrchovou úpravu pro redukci odlesků a snižuje průchod modrého světelného spektra.

Skla jsou dostupná pro vybrané modely chytrých telefonů a také pro některé tablety a PC.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments